U svých kolegů strávili čtyři dny. „Během těchto čtyř dnů jsme navštívili solný důl v Sonderhausenu, kde jsme sfárali do hloubky šesti set metrů. Největším zážitkem zde pro nás byly asi zběsilé jízdy řidičů aut v prostorách dolu," popsal Deníku místopředseda stříbrského spolku Karel Neuberger. „Solný důl je stále v činnosti a areál je značně rozsáhlý. Proto tam návštěvníky vozí nákladními auty od jedné expozice k druhé. Řidiči nás rozhodně nešetřili. Oni jsou na to zvyklí, ale my jsme na těch korbách občas měli strach. Ale všechno dobře dopadlo," dodal s úsměvem.

Další zastavením stříbrských horníků byl Bad Harzburg. „Tam jsme také byli po celou dobu ubytováni. Postupně jsme navštívili železný důl v Elbingerode, stříbrný důl v Lautenthalu, olověné, zinkové a stříbrné doly v Clausthalu, Zellenfeldu, Wernigerode, Goslaru a Kranisbergu," vyjmenoval místopředseda spolku.

Jednou ze zastávek byl také měděný důl v Sanderhausenu. Tam horníci fárali do hloubky 260 metrů a jeli důlním vláčkem přibližně dva kilometry  daleko od jámy. „V několika místech jsme měli možnost vidět funkční mihadla s průměrem kola 10 až 12 metrů. Pohoří Harz je národním parkem, kde je mimo jiné ke spatření  soustava jezer. Voda zadržená v přehradách v minulosti sloužila k pohonu důlních strojů, tedy právě mihadel, žentourů a dalších," uvedl dále Neuberger s tím, že tato soustava přehrad je zapsána jako památka UNESCO.
Stříbrští horníci doporučují návštěvu zmíněné oblasti německého Harzu všem zájemcům o hornickou tématiku.