Tarock si nemohli účastníci vynachválit. „Je to tu super. Velký prostor, hodně stánků, dobrá muzika. Je sice děsné vedro, mohli jsme být raději u vody, ale tam můžeme být každý den,“ smáli se Veronika Boudová a Richard Nedvěd ze Záchlumí. „Vyřešili jsme to po svém, máme na sobě plavky a na ochlazení jsou tu sprchy. Zůstaneme tu do neděle, přespíme v autě,“ dodali Záchlumští.

Organizátoři byli spokojení. „Je tu několik stovek lidí, jak jsem zaslechl, tak jsou tu až z Moravy. Museli jsme sem dát ale nějaké sprchy a vodní zdroje, to horko je doslova vražedné. Musím poděkovat Robertu Cvrčkovi, že nám ten prostor půjčil a pomohl nám hodně zařídit,“ uvedl jeden z organizátorů Petr Joselevič.

Kapel se do Tachova sjelo celkem šestnáct. „Je tu fakt velký výběr, nejraději mám kapely Dogu a Škwor,“ řekl Robert Mašek ze Stříbra. „Přijela celá naše parta, asi dvacet lidí. Válet se u vody nás nelákalo, rádi na tyhle festy jezdíme. Před týdnem jsme byli ve Spáleném Poříčí,“ dodal Mašek, který se svými přáteli v areálu i přenocoval.

Součástí akce byla i zlatá jízda motocyklů, přijely i Mini coopery. „Vyhlásili jsme soutěž o nejhezčí motorku i auta. Je jich tu hodně, do soutěže se přihlásilo dvaačtyřicet motorek a sedmačtyřicet Mini Cooperů,“ uvedl Tomáš Turner. „Motorky jsou očíslované a lidé si tu vezmou kartičku, na kterou napíšou číslo mašiny nebo vozu, které se jim líbí nejvíce. Mají z čeho vybírat, je tu mnoho značek,“ řekl Turner.