„Rodáci se setkávají sporadicky sami, ale takto oficiálně je to setkání první," uvedl starosta, který je jedním z rodáků. Má nač vzpomínat. „Změnilo se tu v Únehlích hodně věcí. Obchod, hospoda, byt nad hospodou, který je obecním bytem, všude dříve byly prašné cesty. Rybník byl původně přírodní, nyní je z něho umělá vodní nádrž, staví se zde nové domy," popsal s tím, že obec plánuje vybudovat kanalizaci, revitalizovat rybník, opravit místní komunikace a zrekonstruovat silnici do Kšic.

Zhruba sto padesát rodáků obec obeslala pozvánkami na setkání. „Nejsložitější bylo na všechny dohledat adresy," podotkla Markéta Kaprhálová. Rodákem, který po delší době zavítal do své rodné vísky je také Vlastimil Ludvík. „Doba je dnes moc uspěchaná a nedovoluje, aby člověk navštěvoval vesnici pravidelně. Ale máme s kamarády takovou tradici, že chodíme do Kšic na pouť na Štěpána. Tam se potkáváme s těmi, kteří zde žijí," sdělil Deníku a dodal, že: „S těmi, kdo zde nežijí je to vlastně první setkání a možná i jediné za život." Dobu, kdy v Únehlích vyrůstali jako děti, vnímají rodáci jako dobu nesmírně pěknou. „Všichni jsme se znali. Vyhráli jsme si, rodiče o nás nemuseli mít strach i když jsme pořád někde byli. Jako kluci před vojnou jsme pomáhali postavit obchod a na takové akce jsme chodili," dále řekl Ludvík a poznával množství rodáků. Podle toho, že řeknou jak se jmenují, jmenovali nebo i na první pohled.

Oslavy hudebně doprovodila kapela Amátovka, country kapela Buvoli a dechovka Horalka. Pro diváky byla připravena ukázka kynologického výcviku psů. Ukázka šermířských zbraní a zbroje. Stánkový prodej. Pro malé pak malování na obličej a skákací hrad se skluzavkou.