Rodáci si jako místo srazu určili lázskou náves. „Letos jsem se sešli podruhé a zapojili jsme do toho i Vrbické, aby nás bylo více. Vlastně to všechno vzniklo jen proto, že jsme chtěli vidět naše kamarády z mládí, se kterými jsme měli malé hokejové družstvo,“ uvedl jeden z pořadatelů Josef Blažek.

Přátelé hned zavzpomínali i na další klukovské akce. „Hodně myslím na to, jak jsme chodívali před Velikonocemi s trakárky a já si každý rok toužebně přál, abych mohl být kaprálem,“ usmíval se Ladislav Benedikt.

Dobré hokejové jádro je prý stále v kontaktu. „Právě naše pětka dala hlavy dohromady a vyhlásila sraz,“ vysvětlil Benedikt a představil další spolupořadatele. „Ještě jsme kamarádi, Jarda Mašat, Josef Blažek, Václav Blažek, Josef Švarc a já,“ řekl Benedikt.

Na srazu byla také Vlasta Mičková ze Stříbra. „Narodila jsme se tu v domě s číslem patnáct. Ve dvaceti jsem se vdala, chvíli jsem žila v Kladrubech, pak jsme postavili dům ve Stříbře, kde jsem zůstala,“ uvedla Mičková. „Ale často jsem jezdím, dokud tu byla maminka, jezdila jsem sem několikrát týdně. Hodně vzpomínám, jak jsem s kamarádkami Irenkou Taušů a Drahunkou Isevovičovů hledali poklady u jedné z babiček ve staré skříni,“ zavzpomínala Mičková. „Ale kaplička a stará kovárna nám tu už chybí, to je škoda,“ shodli se rodáci.