Nespokojení rodiče mají podporu i na stříbrské radnici, kde ji pomoc nabídl místostarosta města Martin Záhoř: „Sepsali jsme soupis událostí a rodiče chtějí po dopravci nebo cestovní kanceláři požadovat slevu ze zájezdu. Vše je ale zatím v šetření. My jsme našim občanům dále nápomocni k dalšímu řešení."
První jednání s rodiči se již uskutečnilo. Zájezd do Chorvatska zprostředkoval Dům dětí a mládeže ve Stříbře. „Jsem ve spojení s cestovní kanceláří, aby se mi k situaci, která nastala, vyjádřila. Další postupy jsme odložili až na příští týden z důvodu dovolené. Budeme se snažit vyjít rodičům co nejvíce vstříc," uvedl pro Deník ředitel domova Miroslav Cvrk.

Někteří nespokojení rodiče se rozhodli zcela dobrovolně, že svá dítka k moři dopraví sami. Nyní žádají zpětně úhradu cesty a nebo vrácení části peněz zpět.
„Situace se řešila na místě a po provedené technické kontrole byl autobus v pořádku, proto tedy pokračoval dál v jízdě. Autobus měl v ten den poruchu na klimatizaci a sedačky byly od ní mokré," popsal situaci Cvrk.

„Zájem nás, rodičů i cestovní kanceláře je na tom, aby se vše hlavně urovnalo. Začátek byl nešťastný a plný emocí. Problémem ale podle mne není prasklá hadice od klimatizace, ale kdyby se autobus nedejbože vyboural. Bylo to jistě nepříjemné, ale prasklá trubka nebrání tomu, aby autobus odjel. V době, kdy přijel už měl klimatizaci opravenou, některé sedačky byly sice ještě mokré, ale vyjížděl bez poruchy," doplnil ředitel.

Dům dětí a mládeže pořádá zájezdy do zahraničí pravidelně, lidé si je žádají a problémy s dopravou nebývají.

Vyjádření cestovní kanceláře se nám sehnat prozatím nepodařilo, na pevnou linku ani na mobil jsme se nedovolali.