Tentokrát se k nim ale přidali i jejich rodiče. „Jedná se o zimní noční den, který děláme právě takto na večer, aby se mohli přijít podívat i rodiče. Aby viděli, kam vlastně děti chodí, co dělají a samozřejmě si také jednotlivé kroužky vyzkoušeli. Akce ale rozhodně není pouze pro děti, které jsou již na některých kroužcích přihlášené. Dá se říci, že dnešek je takovým dnem otevřených dveří,“ vysvětlila za Dům dětí a mládeže Alena Dvořáková.

K vidění a především k vyzkoušení bylo hned několik kroužků. „Lezecká stěna, cukrárna, kavárna, dále fit vaření, které je samostatným kroužkem, o který sice zájem příliš není, ale i přesto se ho podařilo otevřít. Všechny tyto aktivity si mohou vyzkoušet samozřejmě i rodiče. Dá se říci, že samotné děti tu vidíme trochu neradi, jelikož tu jsou celý týden. Dnešek je hlavně o tom, aby si to zde prohlídli také rodiče,“ dále dodala Dvořáková.

Aktivita kroužků se v týdnu vzhledem k jarním prázdninám sice lehce utlumí, ale Mraveniště si pro své návštěvníky připravilo mnoho dalších aktivit. Mezi ně se řadí například dva výlety, nebo bowlingový turnaj a zkouška lukostřelby.