Všechny tábory pořádá Místní akční skupina Český Západ a jsou určeny dětem od šesti do patnácti let. Ale možnosti jsou i pro ještě mladší děti. „Díky tomu, že se nejedná o klasické tábory, můžeme nabídnout místo i těm nejmenším. Proto máme několik táborů i pro děti od čtyř let,“ uvedl koordinátor Ondřej Pavelek.

Zaměření táborů je různé. Například na přírodu bude zaměřen tábor Elementy v Olbramově, v Pernarci to bude zase myslivecký tábor. Přímo v Bezdružicích se pak organizátoři zaměří na pohyb. Děti si vyzkouší řadu sportů a absolvují turistické výlety po okolí. Dva turnusy se konají ve Víchově, jeden je zaměřen na historii a druhý na poznávání ptáků a jejich zpěvu. Připraven je tábor s výukou angličtiny a například v Michalových Horách se zase děti mohou naučit základy vaření na kuchařském táboře. Tábory se konají v červenci i srpnu.

Organizátoři myslí i na opatření související s koronavirem. „V případě, že by nějaká nařízení, druhá vlna nákazy či podobná situace znemožnila tábory pořádat, poplatek rodičům vrátíme,“ uvedla manažerka MAS Český Západ Jolana Dražská.