Street workout má svůj původ v Americe a jedná se zásadně o venkovní cvičení. Během několika let si tento sport získal příznivce po celém světě. Provozovatelé tohoto druhu cvičení, které je především o použití vlastní váhy, jsou i v Tachově. „V roce 2014 předneslo uskupení sportovců Chceme Street workout v Tachově návrh na cvičiště zastupitelstvu," řekla Deníku pracovnice odboru rozvoje a evropské integrace městského úřadu v Tachově Helena Červinková. Přestože během ročního čekání nebylo jisté, zda se sportoviště podaří vybudovat, venkovní posilovna nakonec vznikla a ve čtvrtek byl oficiálně spuštěn její provoz.

Po úvodním slovu starosty Tachova Jiřího Stručka byla přestřižena páska a cvičiště oficiálně uvedeno do provozu. Nejdříve se představili dva zkušení street workoutisté, které městu doporučila dodavatelská firma. Ti předvedli, co vše se na novém sportovišti dá použít a jakým způsobem. Některé jejich kousky sledovali diváci se zatajeným dechem. Poté byly vysvětleny základní cviky na jednotlivých částech a poté se již do zkoušení pustili samotní přihlížející.

Že se nejedná o dětské prolézačky, jak by si nezasvěcení kolemjdoucí mohli myslet, dokazuje i fakt, že vstup a cvičení je povoleno osobám starším patnácti let. „Mladší sportovci mohou prostory workoutové posilovny využít pouze za doprovodu dospělých osob," sdělila Červinková, která dále hovořila o financování celé akce. „Celkově projekt vyšel na 535 000 korun. Více než polovinu městu ovšem poskytl program od ministerstva vnitra na podporu prevence kriminality." Že investice stála za to svědčí i fakt, že se na otevření a první vyzkoušení sportoviště přišlo podívat kolem padesáti zájemců všech možných věkových kategorií.