„Přál jsem si, aby se rozhledně v této soutěži dařilo, protože když stavba získá ocenění veřejnosti celého kraje, tak je to dost významná záležitost. Pokud postoupila v rámci republiky, tak jde o nejlepší ocenění, které mohla zatím dostat a je to takovým poděkováním, protože si to zaslouží," uvedl starosta města Jiří Struček.

Do soutěže rozhlednu na Vysoké přihlásilo město samo. Měli velikou motivaci právě díky tomu, že se stala stavbou roku Plzeňského kraje. Proto ji nominovali i do státního kola. A jak je vidět, zde má šanci na úspěch taktéž.

Zviditelnění rozhledny a města Tachova má veliký přínos pro turistiku. „ Mohu potvrdit, že naše rozhledna rozhodně lidi přitáhla a turistický ruch je rozhodně bohatší," doplnil pracovník Městského kulturního střediska Pavel Voltr.

Pokud získá ještě další vavříny, úspěch se bude ještě násobit. „Dnes nejen tachované, ale také turisté chtějí navštívit rozhlednu a velké množství turistů slyšelo o rozhledně právě díky této soutěži. Je to záslužná věc a turistickému ruchu a Tachovsku jako takovému to jistě pomáhá," poznamenal starosta.

Na otázku: Která stavba Tachova stojí za nominaci jako památka? Měl starosta města Tachova úplně jasno: „Jízdárna ve Světcích."

„Ta nemá snad konkurenci. Uvažujeme, že ji přihlásíme v rámci rekonstrukcí do stavby roku Plzeňského kraje a to buď na konci roku nebo ten další rok. Uvidíme, jak uspěje v rámci kraje a následně budeme uvažovat o přihlášení do celorepublikového kola. Jelikož je to ojedinělá stavba v rámci republiky, pomalu v rámci Evropy, tak si myslím, že se nemusíme bát, že by se neumístila," ukončil.

Vítěznou pětici, která získá titul Stavba roku 2015, organizátoři soutěže vyhlásí 13. října na slavnostním večeru v pražské Betlémské kapli.