Již dvacátého třetího ročníku této prestižní soutěže se zúčastnila i tachovská rozhledna. Z celkových sedmdesáti dvou staveb, z nichž pět bylo postaveno i v zahraničí, se probojovala mezi třicet nejlepších. Ve druhém kole rozhledna soutěžila se stavbami typu nové divadlo v Plzni, prodloužení trasy A pražského metra, nebo s novým Trojským mostem, také v Praze.

Mezi nejlepších pět staveb se sice nedostala, ale ani tak rozhledna neopustila soutěž bez výhry. Z gala večera, který proběhl v Ostravě, si totiž odvezla speciální ocenění od časopisu Stavitel.

„Mám z toho obrovskou radost. Toto ocenění je další úspěch tachovského okresu. Myslím, že získat ocenění na takovéto úrovni, je opravdu skvělé. Opět to zvýší návštěvnost rozhledny, což je hlavní důvod, proč byla postavena. Pomalu se z ní začíná stávat takové poutní místo. Lidé se na ní vracejí i poněkolikáté, z čehož jsme nadšení," řekl deníku s nadšením starosta Tachova Jiří Struček.

Jak záhy dodal, Tachov nechce díky ocenění usnout na vavřínech, jelikož na území tachovského okresu je staveb s ambicemi více. „Již delší dobu přemýšlíme, že bychom do nějaké podobné soutěže přihlásili Jízdárnu ve Světcích, která prošla velkou etapou rekonstrukce. I když to vypadá, že rekonstrukce už je hotova, stále ještě nejsme naprosto spokojeni. Nemohu ovšem zaručit, že by měla jízdárna stejný úspěch, ale minimálně účast by si určitě zasloužila," řekl k plánům do budoucna starosta.