Vítězství v krajských volbách. Takový cíl si vytyčila Česká strana sociálně demokratická v Plzeňském kraji. Poslanec parlamentu Václav Votava ze Stříbra na sobotní senátní konferenci v Tachově tvrdě zkritizoval vládnutí ODS a označil ho za škodlivé občanům. „Máme v krajském zastupitelstvu pouze osm mandátů. Uděláme vše proto, abychom získali 12 až 14 mandátů, a mohli tak začít rozhodovat,“ řekl Votava.

Václav Šlajs z krajské organizace ČSSD připomněl, že bude hodně záležet na volební účasti. „Pokud bude nízká, pomůže to našim rivalům, zejména ODS. Ti jsou disciplinovaní a k volbám půjdou s celými rodinami,“ varoval. Poslanec Votava naznačil, že sociální demokracie navrhne na kandidátku silné osobnosti. „Už neuděláme chyby, jako při předchozích volbách a postavíme pouze kandidáty, kteří mají reálné šance uspět a za kterými je vidět práce. Neuděláme znovu chybu a nebudeme stavět lidi, kteří nemají podporu ani ve svém městě, nebo své obci,“ řekl.

Na kandidátce by se měla objevit jména Ladislav Macák, starosta Tachova, Milada Emmerová, exministryně zdravotnictví a Jiřina Rippelová, starostka Sušice. „Větší prostor chceme dát také ženám,“ zmínil Votava. Podle něj by bylo žádoucí, aby na sedmičlenné kandidátce byly ženy alespoň tři. Jasno má ČSSD o tématech pro kampaň. „Jsou to radar v Brdech, se kterým nesouhlasíme, opravy silnic nižších tříd, dopravní obslužnost a zdravotnictví. Máme signály, že se chystá prodej nemocnic ve Stodě a v Rokycanech , a zrušení Letecké záchranné služby v Líních,“ řekl poslanec.