Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rozsáhlá investice začala

PŘIMDA - V Přimdě ji ale provázejí protesty občanů. Ti si myslí, že nemusely být pokáceny stromy

24.7.2008
SDÍLEJ:

Druhá nejrozsáhlejší investiční akce v historii Přimdy byla zahájena odfrézováním stávající plochy náměstí.Foto: DENÍK/Miloš Němec

Po výstavbě krytého plaveckého bazénu byla včera zahájena druhá nejrozsáhlejší investiční akce v historii Přimdy. Ta se týká rekonstrukce tamního náměstí.

Do rekonstrukce přimdská radnice investuje z prostředků města téměř jedenáct milionů korun. „Doufáme, že drtivá většina nákladů se nám vrátí formou dotace z Regionálního operačního programu NUTS II Jihozápad. Žádost o ni jsme podali prostřednictvím třetího kola výzvy,“ uvedl Miloslav Kunt, starosta města.

Jestli se Přimdě vrátí 92,5 procenta uznatelných nákladů, se radní dozvědí 17. října, kdy se uskuteční vyhodnocení žádosti.
„Předpokládáme, že rekonstrukce bude ukončena do poloviny listopadu letošního roku,“ řekla místostarostka Marie Šperková.
Zvelebení středu města začalo odfrézováním stávající plochy. Následovat bude odkanalizování celého náměstí a vybudování nového veřejného osvětlení. Rekonstrukce se týká také kašny a sochy svatého Jana Nepomuckého.
Pět metrů široký průjezd náměstím dostane novou asfaltovou tvář. „Chodníky a parkovací plochy pak budou osazeny zámkovou dlažbou,“ nastínil starosta.

V závěru akce bude náměstí osazeno městským mobiliářem, který počítá s novou autobusovou zastávkou, lavičkami, stojany na kola a dvěmi úředními deskami.

V koncovce získá náměstí novou zeleň v podobě stromů a okrasných keřů. „Hlavním smyslem řešení je navrátit náměstí jeho původní funkci, kterou je místo pro potkávání se lidí, trhů, v pozdější době pobývání v otevřeném prostoru nebo ve stínu stromů,“ uvedla místostarostka.
Právě stromy se ale hned od začátku staly terčem kritiky některých přimdských obyvatel.
„ Ti poukazují na to, že jejich vykácení, ačkoli jsou vyhnilé, nemuselo být tak brutální. Sám jsem proti takovému postupu protestoval na jednáních zastupitelstva, ale byl jsem přehlasován,“ řekl zastupitel Ján Sopko.

Postup města starosta hájí. „Veřejnost byla o projektu obsáhle informována právě na zasedáních zastupitelstva. A jednání se občanů zúčastňuje mizivý počet. Kdokoli měl možnost vznést připomínku. Teď jsme za to kritizováni a to není právě fér,“ podotkl Miloslav Kunt.

Autor: Miloš Němec

24.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Dominik Kubalík

Škodovka prohrála, přesto je první

Rybník Regent u Chodové Plané na Tachovsku se připravuje na výlov.
8

ZMĚNA: Výlov Regentu začíná až v pátek

Okresní derby mezi Planou a Borem vyhráli hosté, Planá je poslední

Tachovsko – Fotbalisté první krajské soutěže, 1.B třídy, mají za sebou další zápasy. Ty přinesly zajímavé duely a padaly pěkné branky.

Hejtman Bernard: Prezidenta přijmu, ale servilní nebudu

Plzeň - Čtyři prezidentské návštěvy stály hejtmanství už 1,3 milionu korun. 

Uzavírka Bělojarské ulice bude pouze částečná

Tachov – Už včera začala částečná uzavírka jedné z velmi frekventovaných ulic v Tachově, a to Bělojarské ulice, která je hlavní dopravní tepnou na sídliště Východ.

Naši prvňáci už ve středu v Tachovském deníku, představíme ZŠ Mánesova

Tachovsko - Ve středu 18. října najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Mánesova ve Stříbře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení