Modernizace prostor navazuje na postupnou rekonstrukci celého objektu.

Nová jídelna začala klientům sloužit teprve nedávno a při příležitosti Dne otevřených dveří byla představena také veřejnosti.

Zároveň si návštěvníci domova, kterých se přišlo podívat z řad veřejnosti více než sedm desítek, prohlédli novou koupelnu, která byla rovněž součástí rekonstrukce. „Z nové jídelny máme všichni moc velkou radost, chtěli jsme docílil účelného, důstojného a zároveň moderního prostředí pro naše klienty a to se nám doufám podařilo,“ řekla Deníku ředitelka Domova v Milířích Blanka Šmichová a pokračovala: „Rekonstrukce spočívala ve výmalbě prostoru, výměně nábytku, nahradili jsme také sedací sety, které už byly opotřebované a vydrželi nám sloužit opravdu hodně dlouho. Problémy jsme měli také s praskajícím stropem, i to se nám podařilo se stavební firmou vyřešit,“ doplnila ředitelka.

Při příležitosti představení nových prostor v domově obnovili také staronovou tradici rozsvícení vánočního stromu. Po odpoledním programu při kterém klienti domova ukázali návštěvníkům ukázky své činnosti, a nabídli vlastnoručně vyrobené výrobky na adventním jarmarku, se všichni přesunuli před zařízení kde si zazpívali několik známých vánočních koled a slavnostně rozsvítili vánoční strom.