Uskuteční se 18. června v pártystanu u fotbalového hřiště. Program je připraven od odpoledne až do nočních hodin. Pořadatelé věří, že jim bude přát počasí, přesto ale mají v zásobě takzvanou mokrou variantu. Finanční prostředky na oslavu obstaral zdejší obecní úřad, který má 50. výročí zakotveno v rozpočtu obce.

„Mateřská škola začala v roce 1961 se dvěma třídami, ve kterých bývalo vždy kolem čtyřiceti, padesáti dětí. První

ředitelkou školy byla Marie Halbychová,“ uvedla současná ředitelka Lenka Filová. „Já už vlastně taky patřím ke zdejšímu inventáři. Jako dítě jsem sem chodila nejprve do školky, pak do základní školy, abych se v roce 1987 vrátila nejprve jako učitelka a pak ředitelka. Někdejší ředitelka Hanka Vokolková mě nejprve ve školce měla jako dítě, pak mi ředitelovala a v závěru jsem dělala ředitelku já jí,“ úsměvně vzpomínala Lenka Filová. Od školního roku 1991 – 92 je mateřinka jednotřídní, navštěvuje ji kolem pětadvaceti dětí. Za padesát let existence jí prošlo kolem šesti desítek učitelek, kuchařek, uklízeček. Všechny by škola ráda přivítala na nadcházejících oslavách, na některé však nenalezli pořadatelé kontakt. „Kdyby se někdo na základě tohoto článku ozval, bylo by to fajn,“ domnívá se ředitelka Filová.

V budově sídlí také základní škola. V letošním školním roce ji navštěvuje ve dvou třídách sedmnáct žáků 1. až 5. třídy. Druhým rokem tu působí ve funkci ředitelky Jana Urbanová.

„Program jsme připravovaly dohromady škola i školka tak, aby si v něm každý našel něco zajímavého,“ uvedla ředitelka. „Stejně jako školka i my zveme bývalé učitele, pokud na ně máme adresu. Na oslavu jsou pozváni i oficiální hosté,“ dodala.

První část programu, který začne ve 14 hodin, bude patřit dětem od tří do čtrnácti let a bude plný soutěží a zábavy. Oficiální program pro hosty ale i širokou veřejnost začne v 15.30 hodin. Nejprve vystoupí děti ze základní i mateřské školy. V 17.30 hodin zazpívá Pele – Mele Quintet z Mariánských Lázní. Následovat bude Ledecká dudácká muzika. Večer bude patřit zábavě, k níž zahraje hudební skupina Triangl. V průběhu oslav se budou konat i opakované prohlídky padesátileté školní budovy.