Rybáři z celého Tachovska vyrazili ve čtvrtek do řek. Začala totiž pstruhová sezona. Úderem šesté hodiny ranní mohli tedy vstoupit do vod a začít s lovem. Někteří si vzali na začátek sezony dovolenou.

„Nemohl jsem si takovou příležitost nechat ujít. Ryby si ale neberu, i když jsem pochytal něco mezi patnácti až dvaceti kusy ryb. Chytal jsem na Kosovém potoku, oblasti číslo jedna mezi Caltovem a Michalovými Horami,“ pochlubil se Jaroslav Kotala, jednatel Českého rybářského svazu, místní organizace Planá.

„Ryby jsem si ale nenechával. Část z nich byla podměrečná, ale část zase měla míru. Pětadvacet centimetrů je minimální míra,“ vysvětlil Kotala.
Na Kotalovu návnadu brali i krásní pstruzi.

„Jenže po chvilce, když se pstruzi návnady lekli, uplavali. Chvilku jsem chytal na třpytku, nebo Hauesorovo peří. Byli i kolegové, kteří lovili na mušku. To bylo ale slabší. Hmyz se nerojil,“ vypověděl s tím, že často se chytá na blešivce, nebo nymfu.
Kolegů, kteří chytali na mušku, bylo prý málo. Nejčastěji se ve vodě setkával s těmi, kteří takzvaně vláčeli.
„Rybáři jdou korytem řeky a tahají návnadu. K tomu se právě používají třpytky, nebo takzvané twistery,“ sdělil.
„Potkal jsem asi osm rybářů a byli se začátkem sezony spokojeni,“ dodal Jaroslav Kotala.
Nelovilo se jen v Kosovém potoku, ale i ve Mži.

„Já jsem ráno vstával, poctivě už po páté hodině, abych mohl přesně v šest do vody vstoupit. Chytil jsem asi deset pstruhů, většina z nich byla ale podměrečná. Také jsem si na tento rybářský velký den vzal dovolenou,“ řekl Deníku Jan Varecký.
Český rybářský svaz obstarává na Tachovsku jedenačtyřicet kilometrů pstruhové vody. „Máme Mži – část šest, Kosový potok a Hamerský potok,“ uvedl Zdeněk Jelínek, hospodář svazu.

Pstruhová sezona pokračuje až do konce srpna, kdy nastává opět doba hájení.
V dubnu je podle rybářské vyhlášky denní doba lovu do dvaceti hodin.
Kdo by ale lovil pstruhy před 16. dubnem, hrozila by mu pokuta a odebrání rybářského lístku.