Velké Dvorce – Rybářské závody na soukromém rybníku ve Velkých Dvorcích mají už dlouholetou tradici. Každoročně se zde sjíždí závodníci téměř z celé České republiky, nejvíce však z Tachovska, Plzeňska a Mariánskolázeňska.

„Pro některé z rybářů je to životní styl. V pátek odpoledne sednou do karavanu a jedou po rybnících, někteří objíždí rybářské závody,“ řekl Deníku pořadatel rybářských závodů Radek Tobiáš a doplnil, že tady se mu každý rok schází přibližně stejný počet závodníků. Za poslední léta ale zaznamenal zvýšený počet rybářských soutěží.

„Na soupisku se zapsalo třicet devět rybářů. Pravidla si každý pořadatel určuje sám, u nás se chytalo na celkovou váhu. Ryby většinou končily zase zpátky v rybníku, pokud se ale podařilo ulovit většího kapra nebo jinou rybu, mohl si ji úspěšný rybář nechat. Ocenili jsme deset účastníků, na prvních třech místech se umístili: 1. místo – Pavel Čížek, 2. místo – Jan Béreš, 3. místo – Josef Hutta,“ doplnil pořadatel.

Jedním z pravidelných účastníků sobotních rybářských závodů byl i Antonín Harant z Plzně. „Rybáři jsou sice tichý blázni, já mám ale rád legraci, a tak když ryby moc neberou, což zrovna dneska nastalo, snažím se ostatní aspoň rozveselit,“ zavtipkoval rybář.