Ve Vrbici se ujal pořadatelské činnosti Roman Pivoňka, který od rána pobíhal s metrem a měřil a zapisoval jednotlivé úlovky, aby se následně vracel k pípě a grilu k klobásami. Nohy si mohl ušoupat i druhý měřič, neb kapry v délce kolem půl metru tahali rybáři jednoho za druhým. Vrbické závody si nenechala ujít ani návštěva z daleké Ameriky. „Pocházím odsud, přiletěli jsme za rodinou. Kluci rybaří i u nás v Americe, takže jsme si tuhle akci nemohli nechat ujít,“ řekla Deníku rodačka z Vrbice Markéta Lahl, která už roky žije za velkou louží, ale do Vrbice se pravidelně na čas vrací. Mezi nejmladší účastníky patřila Anička Tůmová z Kladrub, která dorazila v doprovodu svého otce. Nahodila svůj růžový prut a Deníku se svěřila, že rybaří už nějaký čas a chytila dokonce perlína. Mezi klikaře patřil Josef Sídek, který na kůrku chleba vytáhl hned dva parádní kapry během krátké chvíle. „Vidíš, nejen klobásy máme dobré, ale i chleba chutná všem,“ škádlil ho Roman Pivoňka.

Rybářské závody Vrbice | Video: Deník/Monika Šavlová

Vítězem závodů se stal Pavel Korytár, součet délky jím ulovených 14 ryb činil 424,5 cm, za ním se umístil Pavel Čížek se součtem 385 centimetrů, ten ulovil 16 ryb. A třetí místo patřilo Miroslavu Pojarovi, ten chytil deset ryb a součet jejich délek činil 357 cm. Všechny své dětské konkurenty strčila hravě do kapsy čtyřletá Anička Tůmová. Součet ryb, které nachytala, činil 242 cm. Za ní se umístil Jakub Míšek (111 cm) a třetí skončila Anna Pivoňková (82 cm).

S prázdnou neodešel žádný z účastníků, každý obdržel na památku cenu. „Hrozně si vážím podpory všech sponzorů, díky nimž jsme mohli rybářské závody uspořádat a každého rybáře odměnit. Celkově chytili účastníci 91 ryb, kdy součet jejich délek činil neuvěřitelných 29 metrů,“ sdělil Deníku.

Jen o pár kilometrů dál v Milevě se sešla další parta „tichých bláznů“, jak se rybářům přezdívá. Zde se role hlavního pořadatele ujal Petr Naruševič, který pro přítomné rybáře i diváky neváhal uvařit i guláš. Ten pak společně s klobásami, pivkem či kávou dostali zájemci naservírovaný přímo ke své rybářské sesličce.

„Letos jsem se dostal k vodě vlastně poprvé, jinak ale rybařím už mnoho let. Dneska zkouším chytat na červíky i rohlíky, vlastní těsto jsem ale žádné nepřipravoval,“ netajil se návnadou Miroslav Havel, který se rybářských závodů v Milevě také zúčastnil.

Nejlepším lovcem dne se v Milevě stal Martin Duspiva, který nachytal v součtu 781 centimetrů ryb. První tři nejúspěšnější rybáři si domů odnesli finanční výhru.