„Jako by to bylo včera, kdy jsme se v novém zastupitelstvu domlouvali po minulých volbách, kdo bude dělat starostu. Nakonec jsem do toho šel s nějakou vizí a nadšením, které mi doufám zůstalo, i když se ne všechno podařilo,“ řekl Deníku starosta.

OPRAVY CHODNÍKŮ

K základům práce vedení města v právě končícím volebním období byla postupná rekonstrukce chodníků a místních komunikací. „Jsem rád, že to se povedlo nastartovat a že se nám daří v opravách chodníků pokračovat.“ uvedl.

SOCIÁLNÍ SÍŤ

K dalším důležitým krokům, které se za čtyři roky podařily, řadí Lukeš to, že se podařilo zapojit veřejnost do veřejného dění formou různých anket. „Daří se na facebooku oslovovat lidi a informovat je o tom, co se ve městě děje, co se plánuje a podobně.“ Za tři a půl roku, co radnice informuje o dění prostřednictvím této sociální sítě se počet fanoušků zvedl několikanásobně.

VĚNUJÍ SE I OSADÁM

V rámci bilance uplynulých čtyř let připomíná starosta investice do oprav městských budov, ke kterým patří třeba zateplení školy, v současné době pak probíhající částečná rekonstrukce základní umělecké školy. „Věnovali jsme se také našim místním částem. Kromě menších investic, jako třeba oprava křížku, je to rekonstrukce návsi v Těchlovicích, která zklidnila dopravu, revitalizace rybníku ve Lhotě, výstavba cyklostezky do Těchlovic. To je úžasná věc, která je využívaná po celý rok. Rádi bychom na to ještě navázali a vybudovali osvětlení cyklostezky.“

DOKONČUJÍ NÁMĚSTÍ

Přímo ve městě se pak dodělává náměstí, které bylo před lety rekonstruováno, získalo novou dlažbu a další doplňkové prvky, v současné době se dokončuje poslední část u muzea. „Budeme mít konečně hotovo. Museli jsme čekat, až se dokončí plynofikace a vytápění objektů na východní straně, potom jsme se mohli vrhnout na úpravy povrchů,“ řekl dále Karel Lukeš.

NEJVĚTŠÍ INVESTICE

Nejvýraznějším projektem za toto volební období je výstavba nové mateřské školy, kde běží v současné době zkušební provoz a děti i učitelky si ji pochvalují.
„Nebylo to jednoduché, přihlásila se jedna firma do výběrového řízení, celý proces se trochu protáhl, nicméně vlídná zima a přístup zhotovitele umožnili, že se vše zvládlo a školka je hotová.“
Výstavbou školky podle starosty prokoukla celá lokalita na okraji centra, která byla poměrně zanedbaná, využívaná bezdomovci. Teď, díky školce a úpravám okolního terénu, dostala úplně novou tvář.
Jednou z posledních investic, kterou město v současné době dokončuje, je nová lávka v parku. Ta se bude otevírat tento týden v pátek.

„V neposlední řadě jsem rád, že se podařilo posílit městskou policii. Ta má v současnosti sedm strážníků a dokončuje se nová služebna,“ uzavřel Lukeš.