Slavnost nazvaná Alban Heruin 2011 se uskuteční v zahradě Muzea Českého lesa a je současně přichystaná k oslavám konce školního roku.

V programu se představí hudební i taneční skupiny, šermířské skupiny a řada dalších aktivit pro děti i dospělé. „K hlavním částem bude patřit keltská vesnice, kterou připravila skupina Vousův kmen. Pro zájemce bude připravena komentovaná prohlídka s ukázkami keltského života, která bude trvat přibližně hodinu,“ sdělil Deníku jeden z organizátorů Miroslav Sláma.

O hudbu se postarají kapely Corchen z Kladrub a plzeňský Poitín. Ten má také irského zpěváka. S ukázkami keltských a irských tanců se představí The Silver Irish Set Dancers a taneční seskupení Keltská růže.

Pořádající Rytíři z Tachova připravují ohňovou show a možnost malování na keltské motivy. „Pro děti i dospělé jsme připravili také soutěž v lukostřelbě. Hlavní cenou pro výherce bude právě luk, dalšími cenami budou vstupenky na rockový festival Tarock,“ uvedl dále Sláma.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet také výrobu keramiky, kterou připraví Dům dětí a mládeže Mraveniště.

Součástí keltského slunovratu v klášterní zahradě tachovského muzea budou dobové stánky s různým zbožím a ukázkami řemesel. Návštěvníci budou moci ochutnat také keltské pivo.

Vstupné je sto korun, pro děti padesát, děti do 150 centimetrů a 15 let mají vstup bezplatný. Alban Heruin 2011 se v zahradě Muzea Českého lesa v Tachově koná v sobotu 25. června od 10 do 22.30 hodin.