Vypočítat všechny by vydalo na pěkných pár řádek, příkladem lze uvést rudlík, kolo, zahradní nábytek, box na polstry, vstupenky na muzikál TROJA či kapelu Mirai, zednická souprava a také vlastnoručně vyrobený dárek od místního kroužku malých Kutilů. Ples, který se konal v sále obecního kulturního domu, se vydařil, tančilo se téměř od prvních taktů a sál byl opět vyprodaný do posledního místečka, neb lístky si většina přítomných zamluvila už na konci loňského plesu.

Pátek kavárna s brazilskou kávou různých příchutí, v sobotu první muzejní kvíz. V Regionálním muzeu Kladrubska to o víkendu žilo.
Rumová káva a hospodský kvíz. Kladrubské muzeum u návštěvníků boduje

V pořadí již 19. ročník plesu i v letošním roce organizovala majitelka a provozovatelka zdejšího obchůdku, hospody a penzionu Anna Burešová ve spolupráci se zednickou firmou svého manžela. Příprava a organizace jí každoročně zabere spoustu času, začíná zhruba dva měsíce dopředu, aby vše bylo přichystáno tak, jak si představuje. „Podílejí se všichni členové rodiny, ale i spousta přátel a kamarádů,“ uznává zásluhy dalších Anna Burešová. „Už při přípravách sálu nás napadaly postupně další myšlenky na příští rok na jubilejní dvacátý ples,“ řekla Deníku pořadatelka. Ve Starém Sedle žádanou a velmi oblíbenou skupinu DUO ANYWAY objednává dlouho dopředu a také sehnat tolik velkých i malých cen do tomboly není úkol jednoduchý.

U vstupu čekal na tanečníky welcome drink, na stolech pak bylo pro hosty připraveno malé občerstvení v podobě koblížků. Na památku se mohli zájemci nechat zvěčnit ve fotokoutku. Na barech tekly alkoholické i nealkoholické nápoje proudem, parket se zaplnil hned po začátku plesu a plný vydržel kromě přestávek až do konce plesu. Přítomné ženy si v dámské volence vytančily růže.

V rámci projektu Zdravé mlsání se školáci z Konstantinových Lázní sešli s bezdružickým cukrářem.
Jak zdravě mlsat v praxi? Školáci z Konstantinových Lázní navštívili cukráře

Pěkné a leckdy i skutečně praktické ceny nadchly snad všechny výherce. Jednou z nich byla nakonec nečekaně i dcera pořadatelky Václava Burešová. „Mami, já ti říkám, že dneska si to kolo odvezu já,“ vyslovila prý tajné přání před tažením výherních lístků. „Někdo kdesi nahoře nejspíš přání Venduly skutečně vyslyšel a tak jsme po vytažení lístku číslo 97 uslyšeli její radostné „Joooo, je moje“,“ smála se neskutečné náhodě pořadatelka Anna Burešová. Radost měl dle jejích slov také František Šváb z Vidic, který vyhrál rudlík. „U domečku se mu prý bude hodit a ještě k němu vyhrál krumpáč a lopatu,“ řekla Deníku Anna Burešová. Výherce potěšily také poukazy na tetování, ale i permanentka na fotbalová utkání TJ Sokol Stráž.

„Organizace plesu je skutečně náročná, ale když pak lidé odcházejí pozdě v noci domů a u dveří nám děkují za krásnou akci, tak to prostě u srdíčka zahřeje,“ přiznává upřímně pořadatelka, která zároveň ještě jednou děkuje všem za pomoc při organizaci a především sponzorům za štědré dary. (šav)