Ani se tomu nedá věřit, ale už tady budu téměř dva a půl měsíce. Nic jsem nepodpálila, dům pořád stojí a jsem stále na stejném místě. Přijde mi to, jako bych přiletěla teprve včera, přestože za tu dobu se toho přihodilo opravdu hodně. Abyste nad tím netrávili hodně času, píši jen ty nejzajímavější věci.

S kamarádkami sklízíme úspěch

V poslední zprávě jsem psala, že se chystám do Salsa klubu. Nastala změna. Salsa klub se nekonal. Vyrazila jsem s novými kamarádkami do Karaoke klubu. Sonia je z Columbie, Lissa z Panamy a Anna z Německa. Večer byl příjemný.

Opravdu jsme si jej užily a jelikož se holky hodně bavily, tak je nenapadlo nic jiného, než vybrat nějakou píseň a zapsat nás na karaoke zpěv. Ze začátku jsem se bránila, ale když jsem viděla, že to nemá cenu, vzdala jsem se. Písničku jsme dlouho nevybíraly, hlavně abychom ji znaly všechny. Zvolili jsme I kissed a girl od Katy Perry. Je to trošku náročnější písnička na karaoke, když to nemáte vyzkoušené.

Také to tak dopadlo. Bylo to naprosto hrozné, falešné, byly jsme mimo rytmus, mimo text, ale výborně jsme si to užily a dokonce jsme sklidily ohromný aplaus. Přeci jen v baru už byli všichni společensky unavení, tak se jim to naše úchvatné vystoupení líbilo.

Nemocná

A jak už to u mě bývá zvykem, druhý den jsem odpadla. Zmocnil se mě nějaký drzý bacil, což pro mě nebylo žádné překvapení. Následující týden jsem se ho pokoušela vyhnat kurýrováním v posteli. Jelikož je tady sušší vzduch, tak to trvalo kapánek déle. Ale přeci jen s rýmou a kašlem už se dalo něco dělat. Prasečí chřipka to snad nebyla, ani jsem nechrochtala, ani mi nenarostl prasečí ocásek. Kolem chřipka trošku řádila, ale nebylo to hrozné. Hlavně se všichni nechali naočkovat. Nemám tušení, jestli je to lepší nebo horší.

Pravidelně se scházíme

Jsem tady přes agenturu, proto musím každý měsíc absolvovat aupair setkání. Za rok jich potřebuji deset. Dvě mohu vynechat, jupí. První setkání mě čekalo následující víkend. Všichni jsme se dostavili do cukrárny, která byla v horském městečku zvaném Boulder - jedno z mých oblíbených městeček, opravdu je nádherné. Zůčastnili jsme se prohlídky cukrárny a dozvěděli se, jak se zmrzlina vyrábí. Chutnala skvěle.

Šárka Spurná