VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S vysokou pokutou nesouhlasí

Černošín – Milion čtyři sta tisíc korun, takovou pokutu udělila Česká obchodní inspekce (ČOI) za prodej nekvalitních pohonných hmot společnosti Pap Oil na čerpací stanici v Černošíně.

23.10.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Iva Kovářová

Z celé České republiky měla právě tato čerpací stanice podle inspekce největší prohřešky, a tak také dostala nejtučnější pokutu.

Původně ale byla udělena pokuta ještě o sto tisíc vyšší. Společnost Pap Oil se totiž proti pokutě odvolala a ústřední ředitel České obchodní inspekci Vladimír Velčovský pokutu po přihlédnutí k námitkám postižené společnosti snížil na milion čtyři sta tisíc korun. „Jedná se o nejvyšší pokutu pravomocně uloženou v tomto roce za prodej nejakostních paliv," dodal mluvčí.

„Po přezkoumání všech předložených písemných materiálů odvolací orgán neshledal v předchozím řízení žádné procesní vady a dospěl k závěru, že správní orgán prvního stupně nepochybil ani při právním hodnocení předmětné věci, když dospěl k závěru, že se kontrolovaná společnost uvedeného správního deliktu skutečně dopustila," uvedl mluvčí ČOI Denis Gajdoš.

Společnost Pap Oil se nechce s tak vysokou pokutou jen tak smířit. „Naše společnost nezaznamenala ani jednu jedinou stížnost od veřejnosti," vyjádřil se Deníku mluvčí společnosti Anton Molnár.

„Důvod, proč jsme dostali od České obchodní inspekce pokutu, bylo odchýlení od jednoho z parametrů, který inspekce sledovala, avšak odklon od tohoto parametru nemá v žádném případě negativní činnost na funkci motoru nebo jeho poškození. Proto jsme se ohradili proti výši pokuty. Ta podle našeho názoru vůbec neodpovídá faktům, která byla zjištěna," dodal Molnár.

Provozovatel čerpací stanice v Černošíně Jiří Marek se nemohl k záležitosti vyjádřit.

Pohonné hmoty z uvedené čerpací stanice používá například město Černošín. „Tankujeme tam benzín do všech našich služebních automobilů, do sekaček a do dalších zařízení. Nikdy jsme žádné problémy týkající se kvality benzínu nepociťovali," sdělil Deníku starosta města Jan Grigar.

Podobně uvažují i další motoristé z Černošína. „Tankovat tam jezdím běžně. O pokutě jsem samozřejmě slyšel a tankoval jsem tam i přibližně ve stejném období, kdy tam dělali tu kontrolu a nezdálo se mi, že by tam byl nějaký problém. Spíš si myslím, že to je nějaká nepochopitelná náhoda," vyjádřil se řidič, který si nepřál být jmenován.

Společnost Pap Oil dostala vysokou pokutu po kontrole, která zjistila, že 26. února v provozovně v Černošíně prodávala pohonnou hmotu BA 95 Super, která nevyhovovala požadavkům na jakost. Konkrétně v ukazateli s názvem Destilační zkouška – konec destilace (zjištěno 270,3°C; max. povolená hodnota při zahrnutí nejistoty měření je 214°C), oktanové číslo motorovou metodou (zjištěno 84; min. požadovaná hodnota při zahrnutí nejistoty měření 84,5), oktanové číslo výzkumnou metodou (zjištěno 93,9; min. požadovaná hodnota při zahrnutí nejistoty měření 94,6).

ČOI provedla v Černošíně kontrolu také 6. března. Pohonná hmota BA 95 Super měla následující parametry. V ukazateli Destilační zkouška (zjištěno 229,7 °C), oktanové číslo motorovou metodou (zjištěno 84,2), oktanové číslo výzkumnou metodou (zjištěno 94,4).

Autor: Jiří Kohout, Gabriela Jägerová

23.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vánoční písně zněly v Chodové Plané
12

FOTO: Vánoční písně zněly v Chodové Plané

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Vánoční besídku pořádali ve stáji mezi koňmi

Kladruby – Zazpívat, zarecitovat a strávit pěknou předvánoční chvíli se svými čtyřnohými přáteli přišli děti a koňáci, kteří pravidelně navštěvují Pony farmu v Kladrubech Pozorce.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Stezka do Plané už svítí

Planá, Chodová Planá – Po několika letech úsilí začalo svítit veřejné osvětlení na cyklistické stezce spojující město Planá s městysem Chodová Planá.

FOTO: Lidový soubor MLS vystoupil v černošínském kostele

Černošín - V páteční podvečer 15. prosince se v černošínském kostele konal Vánoční koncert, ve kterém vystupovaly děti z černošínské základní školy pod vedením Nadi Pézlové a Jiřiny Ilyas, pak Píšťalky Dany Steinerové a o závěr hudebního večera se postaral plzeňský malý lidový soubor MLS pod vedením Miroslava Šimandla.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT