Jediný kulturní stánek před zahájením výstavby kulturního domu bylo bývalé kino v sousedství dnešního Alžbětina dvora. „Myšlenka postavit víceúčelový sál tady byla dlouho, nakonec se skutečně začalo stavět a na konci osmdesátých let se kolaudovalo. Nicméně sál nebyl nikdy dokončen, provizorně se ovšem využívat dal, ale akustika v něm byla šílená, všudypřítomný prach, prostě nebyl dokončen a nebylo to ono," popsal Deníku starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl.
Vlastní kulturní dům také po svém dokončení dlouho čekal na oživení. Byl víceméně deset let prázdný a až kolem roku 2000 jej postupně začali využívat podnikatelé – vznikl zde hudební klub (ten před dvěma lety obec rovněž zrekonstruovala a nyní ho provozuje, program je v něm každý měsíc), sportbar, informační středisko, keramická dílna. Obec se zapojila v roce 2007, kdy nechala z přísálí vybudovat tzv. malou scénu se zázemím (ta se využívá k různým účelům, třeba k výstavám, malým kulturním pořadům, apod.), přístupové chodníky ke kulturnímu domu, vytápění.


S finální rekonstrukcí sálu se začalo až letos v červnu. Impulsem pro obec byl záměr Spolku pro obnovu venkova České republiky uspořádat v Konstantinových Lázních národní konferenci Venkov. „Studii na rekonstrukci jsme měli hotovou, takže jsme měli podle čeho rychle rozhodovat. Snad se to i podařilo," konstatoval starosta.
V sále bylo třeba udělat podlahu, akustickou stěnu, aby měl prostor lepší zvuk. „Dále nové osvětlení, kompletní rekonstrukce elektrického vedení, nové topení, vybavení mobiliářem. Přibyl také nový bar, upravilo se pódium," vypočítal starosta s tím, že samozřejmostí je v souvislosti s rekonstrukcí nová výmalba nejen sálu, ale také malé scény.
Rekonstrukce sálu stála přibližně 1,6 milionu korun. Hlavní část financí dodala obec ze svého rozpočtu, od Plzeňského kraje dostala dotaci 400 tisíc korun. „To byl také stimul, který zlomil zastupitelstvo. To pak rozhodlo, že se do opravy sálu pustíme," uvedl Týzl.


Zatěžkávací zkouškou pro rekonstruovaný sálo byla zmíněná říjnová konference Venkov. Sobotní slavnostní otevření bylo pojato jako hudební tancovačka, kterou doprovodila kapela George & Beatovens s Karlem Kahovcem a Viktorem Sodomou. Sál byl do posledního místa vyprodaný. Další akcí, která se zde uskuteční, bude vánoční setkání s tombolou a country hudbou (to se v minulých letech odehrávalo v malém sále v Alžbětině dvoře). V lednu pak bude v sále poprvé obecní ples.
Práce v kulturním domě dokončením sálu ale ještě zdaleka neskončily. Zbývají podle slov starosti drobnosti, například oprava omítek ve skladovacích prostorách, v budoucnu pak rekonstrukce sociálního zařízení.