„Skupina je určena pro lidi, kteří se ve svém životě setkali se závislostí. Nejedná se jen o závislost na alkoholu, přijít do skupiny mohou i ti, kteří mají problémy s gamblingem. Nebo jejich nejbližší," sdělila Deníku pracovnice Kotce Blanka Sulimová.

Svépomocná skupina může lidem bojujícím se závislostí nebo jejich rodinným příslušníkům nabídnout bezpečný prostor, podporu a kontakt s lidmi, kteří řeší podobné problémy a jejichž společným cílem je udržet si svou abstinenci. Ve skupině je možné sdílet vlastní témata, rozvíjet sebepoznání, sebeuvědomění, doplňovat si informace o problematice závislostí, případně rozvíjet dovednosti potřebné pro zvládání náročných životních situací.

Jak informuje Kotec, skupina je určena všem, kteří pociťují, že mají problém s alkoholem (případně s gamblingem), všem, kteří aktuálně pijí a chtějí přestat, těm, kterým závislost příbuzných zasahuje do života i těm, kteří již abstinují.

„Skupina je otevřená, což znamená, že připojení se do skupiny je možné kdykoli v jejím průběhu, členové přicházejí a odcházejí podle zájmu a naplnění potřeb," upřesnila pracovnice zařízení. Maximální počet účastníků ve skupině je deset, účast je zdarma a členové skupiny jsou anonymní.

Skupina se bude scházet v prostorách K-centra Tachov v Rokycanově ulici číslo 131. Kontaktní osobou je výše zmíněná Blanka Sulimová (telefonní číslo 734 318 321).

První sezení svépomocné anonymní skupiny se uskuteční v úterý 28. ledna, schůzky se budou konat každé úterý od 17.30 do 19 hodin.