Tu rozdávali na tachovském náměstí, stejně jako v předchozích letech, za dobrovolný příspěvek. „Celkem se vybralo 27 822 korun,“ informoval za organizátory akce Vladimír Pintíř.

Terezka je po dětské mozkové obrně upoutána na invalidní vozík. Že dostanou příspěvek z dobročinné sbírky dívku i maminku překvapilo. „Byla jsem hodně překvapená, ani jsem nevěděla, že se taková akce pořádá. Že jsou tu takoví lidé, kteří dokážou pomoci. Moc jim děkuji,“ řekla Deníku maminka Terezky Petra Bubeníčková.

Organizátoři sbírky vyplnili a předali mamince symbolický šek s uvedenou částkou. „Paní si vybere kompenzační pomůcku, kterou pro dceru potřebuje, objedná ji a my ji pak proplatíme. Pokud nějaké peníze poté ještě zbudou, tak je předáme,“ vysvětlili.

O tom, jakou pomůcku Petra Bubeníčková pořídí, už má jasno. „Terezka by chtěla motomed, což je elektrický přístroj na cvičení nožiček. Ty se tím cvičením posilují,“ vysvětlila. Novoroční gulášovou polévku na podporu potřebným pořádají štamgasti tachovské restaurace U Štěpána už několik let. V prvních ročnících předávali výtěžek mateřské školce, v dalších letech pak rodičům nevidomého Davida Kratochvíla a tachovskému hospici. „Všem, kteří přišli na náměstí a přispěli moc děkujeme. Byli bychom rádi, kdyby chodilo ještě více lidí, pomoc by pak mohla být ještě vyšší,“ shodli se organizátoři.