Šlo 
o první počin a hned se tato akce setkala s úspěchem. Alespoň tak o charitativní sbírce hovoří starostka Studánky Irena Zapletalová. A má k tomu důvod. „Chlapi, kteří pro sbírku přijeli, se mě totiž udiveně ptali, kde jsme to vše sebrali?" uvedla Deníku Zapletalová. „Charitativní sbírka dopadla skvěle. To mi udělalo radost. Díky patří také Tachovskému deníku za předání informace svým čtenářům o konání sbírky," podotkla starostka s tím, že dobře zafungovaly i sociální sítě a emaily, kterými obec šířila informaci o charitativní akci. „Jsem ráda, že to mělo smysl. Pro veliký úspěch budeme sbírku opakovat i v příštím roce. Děkuji všem, kteří na sbírku přispěli," vzkazuje dárcům.

Sbírkové akce vyhlašuje Diakonie Broumov, která rozesílá emaily s možností uspořádání sbírky v obci. Na takovou výzvu reagovali ve Studánce a snažili se šířit informace co nejvíce mezi lidi. 
A úspěch se dostavil. „Dárci přišli z Tachova, Částkova, Halže a dalších míst. Teď už si nevzpomínám, nerada bych na někoho zapomněla. Lidé nosili přesně to, co bylo po nich požadováno. Peřiny, ložní, oblečení, boty a podobně," dodala starostka.

Protože se odvoz sbírky uskutečnil ještě před Vánoci, mohly se z věcí těšit děti už o svátcích. „Lidé z Tachovska pomohli dětem v dětských domovech. Mohli jsme tak společně s Českým rozhlasem předat celou řadu sebraných hraček," pověděla k věci ředitelka Diakonie Broumov Lenka Wienerová. Další sebrané věci jsou k dispozici pro sociálně slabé, kteří si je mohou vyzvednout v třiceti výdejních místech. „Nejprve se u nás setřiďuje ošacení a co se nepoužije jde k průmyslovému zpracování. Například na výrobu zátěžových koberců," popsala dále ředitelka.

Občanské sdružení Diakonie Broumov je nezisková organizace, která poskytuje sociální služby pro občany z okraje společnosti – materiální pomoc sociálně potřebným, azylové ubytování i pracovní příležitost. „Zjednodušeně lze celý systém popsat tak, že z místa, kde jste své obnošené oblečení, boty či domácí potřeby odevzdali, je všechen materiál odvezen na nádraží, přeložen do vagónu a odeslán do Broumova. V Broumově je vše uskladněno v našich skladech a postupně předáváno ke zpracování. Na zpracování sbírek se podílí cca 50 osob z okraje společnosti," uvádí Diakonie Broumov k popisu své činnosti.