Mimo jiné právě rozhovory s posluchači pravidelných koncertů na kolonádě v Mariánských Lázních vedly sbormistra Josefa Brabence, aby po deseti letech natočil sbor další album.
Děti se k nahrávacímu maratonu sešly v sobotu a v neděli v tachovském kině Mže. „Několikrát ročně zpíváme na kolonádě v Mariánských Lázních a tam se ptají, jestli to, co zpíváme, je natočené. A protože třetí cd bylo natočeno před deseti lety a repertoár se mění, rozhodli jsme se desku natočit," vysvětlil sbormistr.
Speciální přípravy si natočení cd nevyžádalo, sbor pro nahrávání využil zimní měsíce, kdy nevystupuje na žádných velkých koncertech.


„Předpokládám, že natočíme přibližně hodinu, to znamená asi dvacet písní." Podle sbormistra se bude jednat o průřez repertoárem, přičemž třetina bude stará hudba, renesance, baroko, další třetina lidové písně a zbytek současná tvorba, včetně známých evergreenů. Například známé gospely z filmu Sestra v akci a podobně.
Vypomoci přišly i bývalé členky sboru. „Pozval jsem dorostenky, které loni skončily se svým účinkováním ve sboru, ale dnes nám ještě pomohou," dodal Brabenec.


S vydáním sbor nespěchá, křest bude pravděpodobně až při vánočním koncertu. Nahrávka se musí ještě vyrobit, vytvořit obal, kde bude fotografie sboru. „Přece jen to zpracování, tisk obalu a podobně, také nějakou dobu trvá. Takže buď na vánočním koncertu, nebo při jiné příležitosti. A v té době se také deska dostane na trh."
Čtvrtá deska je zatím financována z rozpočtu sboru, shání se ovšem hlavní sponzor, který by vznik částečně podpořil.
Tachovský dětský sbor začal natáčet už na přelomu osmdesátých a devadesátých let, první zvukové záznamy jsou na LP desce z roku 1991, další tři cd vycházela postupně, zatím poslední v roce 2006.