Hlavní tíha odpovědnosti leží na tachovském fotografovi a potápěči Bohumíru Kráčmarovi, který nám o festivalu řekl více.

Na co se v letošním ročníku festivalu mohou návštěvníci těšit?

Program vychází ze scénářů předchozích ročníků a návštěvníci se tedy mohou těšit na veřejné projekce soutěžních filmů, ty jsou v pátek, a veřejné projekce nominovaných filmů. Ty se budou v kině Mže promítat v sobotu. V neděli pak budeme od deseti hodin dopoledne promítat oceněné snímky. Samozřejmě budou ve společenském sále Mže vystaveny fotografie kolegů potápěčů. Návštěvníci si při této výstavě mohou zakoupit také potápěčskou techniku. Zmíním ještě sobotní odborné přednášky a večerní galaprogram s vyhlášením cen.

Součástí výstavy bývají také obrázky školáků na téma potápění. Vystavíte dětské kresby také letos?

Ano, určitě budou ve vestibulu kina vystaveny nejen vítězné kresby a keramické výrobky, ale také ostatní soutěžní díla.

Bohumír KráčmarV Muzeu Českého lesa v Tachově bude od pátku v rámci festivalu vystavovat fotograf Pavel Bohoněk. Můžete nám ho v několika v několika větách představit?

Pavel se na scéně podvodní fotografie nepohybuje dlouho, přesto už jeho fotografie získaly na soutěžích několik ocenění. Nejvýznamnější asi loni, kdy získal titul Mistra ČR ve fotografování v bazénu.

Kde je možné sehnat vstupenky na PAF?

Pokud některý z čtenářů má zájem zúčastnit se festivalového dění včetně sobotního galavečera s předáním cen, bude vítán. Vstupenky nejen na galavečer, ale na celý festival, je možné sehnat v infocentru na tachovském náměstí.