Na sociálních sítích nešetří chválou. "Je to vážně moc hezký. Pěkně odvedená práce," napsal v jednom z komentářů na facebooku Petr Nutil. Většina komentářů je podobného znění. Schodiště rekonstruovala místní firma Ladislava Stacha, která se musela popasovat nejen se samotnými stupni, ale také například s opěrnými zídkami a zábradlím. "Práce to byla od začátku velmi náročná. Staveniště bylo celé ve svahu, téměř všechno bylo třeba dělat ručně, protože s technikou se na to místo dostat nedá," okomentoval Deníku Ladislav Stach.

Podle vedení města byla několikaměsíční rekonstrukce schodiště složitou a nákladnou akcí. "Pod schody totiž vede hlavní kanalizační řad města a ten bylo třeba také opravit. Musel se nově zatrubnit, pak bylo třeba doplnit městské hradby, staticky zajistit svahy kolem schodiště, doplnit kovové prvky, zábradlí, osvětlení," vyjmenoval místostarosta Karel Lukeš s tím, že celkové náklady přesáhly čtyři miliony korun.

Divoké prase
35 let po havárii: Černobyl je stále radioaktivní, v Česku září houby i divočáci

Schodiště vede městskými hradbami a tam, kde hradby protíná, byl vybudován kamenný portál, který hradební systém připomíná.

Město v této části připravuje další investice. Jak již před časem řekl Deníku starosta Stříbra Martin Záhoř, připravuje se projekt na revitalizaci lokality, která na cestu z centra navazuje. Jedná se o Plzeňskou ulici, do které schodiště ústí, a dále o ulice Ruskou a V Domkách, až k mostu přes Mži s mostní bránou. Ta je jednou z mála zachovalých mostních bran stojících mimo Prahu. „Naším cílem je dostat tuto mostní bránu na seznam národních kulturních památek,“ vyjádřil se Deníku stříbrský starosta.

Z dalších investičních akcí ve Stříbře v současné době spěje k dokončení zateplení a nová fasáda na poliklinice a v únoru by měly být dokončeny nové podkrovní učebny v domu dětí a mládeže.