Na tu upozornili Deník čtenáři, kteří poukázali na strmé schůdky ke kontejnerům. „Především starším a méně pohyblivým občanům je vhození odpadu do vysokého kontejneru prakticky znemožněno,“ poukázal Pavel Zezula z Tachova.

Ten do sběrného dvora vezl mimo jiné ostříhané větve. „S přívěsným vozíkem je nutné zacouvat ke kontejneru. To není problém. Ale odpad bylo třeba poté ručně vytahat po neuvěřitelně strmých schůdcích a přehodit přes hranu vysokého kontejneru,“ upozornil Zezula s tím, že i pro mladšího a zdatného člověka to bylo náročné. „A to je třeba ještě vzít potaz nebezpečí zranění kohokoliv, kdo se na těchto schůdkách pohybuje,“ dodal čtenář.

Město si je situace vědomo, Deníku to potvrdila vedoucí majetkoprávního odboru Drahomíra Červinková. „Ano, o vysokém kontejneru víme, pro lidi nebylo jednoduché tam odpad vhodit, ale jednalo se o dočasné řešení,“ uvedla.

Jak dále vedoucí majetkoprávního odboru sdělila, v době, kdy byl ve sběrném dvoře na biologický odpad ze zahrad vysoký kontejner, nebyl ten nízký k dispozici. „Teď už je vše vyřešeno, na místě už by měl být nízký kontejner,“ řekla dále Červinková.

Podle názoru Pavla Zezuly by bylo praktické vybudovat ke kontejnerům na větve, trávu a stavební odpad nájezdovou rampu, ze které by bylo odpad z přívěsných vozíků jednodušší do kontejnerů přímo shazovat. „O vybudování takové rampy se v současné době neuvažuje,“ uvedla vedoucí majetkoprávního odboru.