Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Schválený rozpočet nebyl včas na internetových stránkách Tachova

Tachov – Ještě třetí den po schválení neměli občané možnost nahlédnout do rozpočtu města

10.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Šimánek Vít

V pondělí večer schválili zastupitelé města Tachova návrh rozpočtu pro rok 2010. Na internetových stránkách města Tachova měli občané ještě ve čtvrtek dopoledne možnost nahlédnout pouze do původního návrhu rozpočtu, který byl vyvěšen 18. listopadu. Rozpočet zde byl navržen jako vyrovnaný.

Příjmy rozpočtované pro příští rok činily v tomto návrhu 286,4 milionu korun, provozní výdaje byly vyčísleny na 273,4 milionu korun a výdaje na investice dosahovaly nad 13 milionů. Rozpočtované splátky úvěrů ve výši 8,2 milionů měly být dle tohoto návrhu uhrazeny z přebytků hospodaření z minulých let.

Sedmého prosince schválili zastupitelé města Tachova rozpočet pro rok 2010 jako schodkový. „Celkové příjmy byly vyčísleny na 286,47 milionů korun. Výdaje na provoz jsou rozpočtovány ve výši 273 milonů korun a investiční výdaje budou činit 45 milionů. Schodek rozpočtu činí 31,5 milionu a bude uhrazen z přebytků hospodaření minulých let, které v současnosti činí 54 milionů,“ řekla Deníku vedoucí finančního odboru Božena Semecká.

Tyto informace ovšem občané k dispozici neměli ani třetí den po schválení návrhu rozpočtu. „Stala se politováníhodná chyba, mnohokrát děkujeme redakci Tachovského deníku za upozornění a okamžitě vše napravíme,“ odpověděl nám starosta Tachova Ladislav Macák na otázku, zda je běžné, že v pondělí schválený rozpočet není na oficiálních stránkách města k dispozici ještě ani ve čtvrtek dopoledne.

Ve čtvrtečních dopoledních hodinách bylo na Městském úřadě v Tachově živo. „Je kolem toho fofr, všichni tady lítají. Teď jsem na schodech potkal tajemníka Zdeňka Uhlíka, který přímo letěl za naším informatikem Petrem Dědem. Urychleně vše napravují a doplňují na oficiální stránky města Tachova rozpočet, který byl zastupiteli schválen již na pondělním veřejném zasedání,“ řekl nám ve čtvrtek dopoledne místostarosta města Tachova Václav Svoboda.

„Doufám, že se nám podaří schválený rozpočet města pro rok 2010 umístit na internetové stránky co nejdříve a občané budou mít možnost do něj nahlédnout,“ dodal místostarosta Svoboda.

Všem obcím České republiky zákon o obcích ukládá povinnost uveřejnit návrh rozpočtu obce nejméně po dobu patnácti dnů před jeho projednáváním zastupiteli, a to vhodným způsobem na úřední desce a také v elektronické podobě způsobem umožňujícím dálkový přístup.

Autor: Markéta Kaprhálová

10.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Rybáři ve čtvrtek od rána připravovali vše potřebné, aby výlov byl úspěšný
12

FOTO: Teplé počasí o den posunulo výlov Regentu

Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

Horšovský Týn – Jedinou oficiální zastávkou prezidenta Miloše Zemana na Domažlicku při nynější návštěvě Plzeňského kraje byl čtvrteční osmdesátiminutový pobyt v Horšovském Týně.

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení