Členská základ stárne, což se odráží na činnosti labuťského sboru. „Jedním z hlavním úkolů zůstává vychovat si generaci novou,“ uvedl starosta. Mezi hosty byl místostarosta obce Staré Sedliště, náměstek starostky OS ČSH v Tachově, starosta SDH Staré Sedliště Jiří Vacek a předsedkyně spolku Labutačky & spol. z.s. Hana Fukalová. „Rád bych poděkoval především vedení obce Staré Sedliště za konstruktivní přístup, pochopení a vůbec za výraznou podporu našeho spolku,“ dodal Peterka závěrem.

Kolem třiceti kil perníkových cen čeká na návštěvníky včelařského plesu.
Včelařky napekly perníky ze 120 vajec a 20 kil mouky

Vzhledem k tomu, že v Labuti není zřízena jednotka požární ochrany obce, je činnost sboru zaměřena především na sportovní soutěže, soutěže v požárním útoku, na organizování kulturních, sportovních a společenských akcích. Na řadě akcí spolupracují se spolkem „Labuťačky & spol. z.s.“ Jedná se např. o oslavu MDŽ nebo akce pro děti. Z tradičních akcí stojí za zmínku IX. ročník turnaje v křížové sedmě nebo XXIII. ročník turnaje v nohejbalu. Novou akcí, která si získala oblibu u místních obyvatel je Labuťská zabíječka, při které lze nejen ochutnat zabíjačkové pochoutky, ale i si zakoupit maso.

Ve své činnosti nezapomínají ani na pomoc při údržbě a zvelebování osady. Celkový počet odpracovaných brigádnických hodin činil v minulém roce 368.