VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chodovoplánští hasiči hodnotili rok 2007

CHODOVÁ PLANÁ - Nákup nového vozu a likvidace následků orkánu jsou pro dobrovolné hasiče dvě nejdůležitější události loňského roku

21.1.2008
SDÍLEJ:

Jedním z odměněných byl také Jiří Kohout (na snímku vlevo) Finanční odměnu za činnost ve výjezdové jednotce přebírá od starosty městyse Jana Volného a velitele SDH Václava Zimáka. Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Sbor dobrovolných hasičů v Chodové Plané se sešel na výroční členské schůzi. V sobotu 19. ledna odpoledne v přísálí místního kulturního domu hodnotili svoji činnost za uplynulý rok.

„Za nejdůležitější události roku 2007 považujeme jednak likvidaci následků orkánu Kyrill a také nákup nového zásahového vozu,“ řekl Deníku velitel výjezdové jednotky Václav Zimák. I přesto, že členská základna čítá 41 dobrovolných hasičů, na výroční schůzi se dostavila jen necelá polovina členů mužstva. „Je to škoda, že nepřišli. Navíc potřebujeme získat další lidi do jednotky a s tím je problém,“ posteskl si velitel.

Na schůzi se nedostavili ani dva dobrovolníci ocenění za dlouhodobou spolupráci se SDH. Josef Hradský za 60 let a Miroslav Šilhavý za 35 let práce ve SDH.

Za 35 let spolupráce s dětmi v soutěži Plamen obdržel medaily Jiří Kohout. Všichni členové výjezdové jednotky pak dostali peněžitou odměnu od městyse Chodová Planá.

Jiří Plevka za místní pivovar a Jan Volný za městys převzali sošku hasiče za dosavadní spolupráci se SDH. „Jeden z prvních výjezdů s novým vozem mířil k nám do pivovaru,“ připoměl zásah hasičů Jiří Plevka. „Nemuseli jsme zpívat písničku Co jste hasiči, co jste dělali…“ řekl Plevka a poděkoval hasičům za včasný zásah.

Přísálím se v sobotu nesl i kritický duch. Padly návrhy na zlepšení a zkvalitnění práce výboru místního SDH. V roce 2007 byla totiž jen jedna brigáda, ze které mohl jít finanční příjem. Dobrovolní hasiči také loni neuspořádali žádnou soutěž. To by se mělo letos změnit. „V plánu má SDH pořádání plesu a uskutečnění dvou soutěží. Další směr, kudy se chceme ubírat, je omlazení sboru,“ dodává Zimák. Letos také dobrovolníci chtějí odpracovat stovky brigádnických hodin, kterých v roce 2007 bylo více než pět set.

21.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.

Ve Stříbře šla volit i maminka před porodem, v komisi byla žena s trikolorou

Stříbro - Volební okrsek číslo šest ve Stříbře je v budově Základní školy v Gagarinově ulici.

Výlov Regentu začal

Stovky milovníků rybích pochoutek se zúčastnily prvního oficiálního dne výlovu rybníku Regent, který je největším rybníkem na území Tachovska.

Čeští a bavorští policisté se radili o migraci, pronásledování i drog

Tachov – Ke společné diskusní poradě zasedli v Tachově na zámku policisté z tachovského okresu a příhraničních regionů Bavorska.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení