Stávající regály plné knih byly kdysi již od výrobce natřeny šedou barvou a místnost působila ponuře.

Vychovatelky proto napadlo, že barevné nátěry a nové stolečky s pohodlnými křesílky knihovnu zatraktivní a zútulní, což by do ní mohlo přilákat více malých čtenářů.

Se svým nápadem oslovily vedení školy, které přijalo jejich nápad s nadšením a ředitelce se podařilo v rozpočtu najít i částku potřebnou k pokrytí nákladů na úpravy podlahy, nábytku, na doplňky a barvy.

Vnitřní prostory úřadu před a po položení nové dlažby.
Prostiboř opravuje vnitřní prostory obecního úřadu

„Regály jsme vyklidily, omyly a následně natřely střídavě červenou a žlutou barvou. Hned se úplně rozsvítily a místnost vypadá rázem úplně jinak. A až budou všechny knihy seřazeny a dovezeme nová křesílka, to bude teprve parádní knihovna,“ raduje se z odvedené práce Pospíšilová.

„Doufám, že se zde bude dětem líbit a zajdou sem pro některou z knížek, kterých je zde opravdu mnoho, častěji,“ dodává Šálová.

„Nápad se mi zalíbil, čas na tuto činnost byl, takže jsem ho ráda přijala a kolegyně jsem se snažila podpořit dle jejich požadavků. V dnešní době mobilů je jakákoliv činnost, která se snaží vrátit děti zpět ke knihám, záslužná. Nabídku knih pro věkové zastoupení našich žáků se snažíme každoročně rozšiřovat,“ řekla Deníku ředitelka školy Iveta Černá.