Kostel prodělává dlouhodobou rekonstrukci a oprava vrcholu věže s instalací nové věže byla jednou z etap této rekonstrukce. „Na stavbu krovu a konstrukce jsme použili čtyřiačtyřicet kubíků smrkového dřeva. Dílo je opatřeno měděnou krytinou, váží zhruba dvaadvacet tun a je vysoká bezmála dvacet metrů,“ sdělil Deníku výrobní ředitel dodavatelské firmy Pegisan Josef Škvor.

Kopule vznikala tři měsíce na nedaleké louce a těsně před vyzvednutím byla přenesena do sousedství kostela, odkud ji jeřáb vyzvedl. Do schránky na špici báně vložili představitelé Plané, která je vlastníkem kostela, několik dokumentů upomínajících budoucí generace na rekonstrukci kostela. „Uložili jsme do ní mince, několik periodik a smlouvu o dílo,“ uvedl Jiří Ťupa z Městského úřadu v Plané.

Kostelní báň před více než padesáti lety zcela vyhořela po zasažení bleskem a z původní stavby zbyl pouze kříž. „Kříž byl ukrytý v kostele, my jsme jej očistili a pozlatili,“ dodal Škvor. Kříž se vrátil na špici věže. Rekonstrukce báně stála více než dva miliony korun.