„Nechápu to, za vodu platíme pravidelně společně s nájmem majitelce domu. Tak nevím, proč nás od vody takhle odřízla. Máme děti, v jednom z bytů je postižený člověk, v dalším malé děti. A všichni jsme bez vody,“ posteskl si muž, který bydlí v nájemním objektu v ulici Petra Jilemnického.

Kromě sedmi bytů je v budově ještě autoservis. „My jsme také bez vody, ale věděli jsme o tom, že přívod vody bude uzavřen,“ uvedli zaměstnanci servisu.

Vodárenská společnost nechala na sklonku minulého pracovního týdne přívod vody uzavřít kvůli dluhu, který vůči ní má majitelka objektu. „Majitelka domu nám dluží přibližně za jedno pololetí. Řádně jsme jí zasílali upomínky a když jsme se rozhodli, že vodu uzavřeme, informovali jsme ji,“ vysvětlil vedoucí tachovského střediska společnosti Vodakva Petr Tolar. „Když jsme majitelce sdělili, že vodu zavřeme, souhlasila s tím,“ dodal.

Majitelkou objektu je Alena Kubíčková. Ta si stěžuje právě na platební nekázeň některých nájemníků a dluh, aby mohla být voda znovu puštěna, nehodlá zaplatit, dokud budou nájemníci dlužit jí. „Nájemníci mi dlouhodobě dluží za vodu, nájemné i kauci na nájemné. Opakovaně jsem je o včasné platby urgovala, ale nereagovali. Dnes mě mrzí, že jsem si sem vzala právě tyto nájemníky a chci aby se odstěhovali,“ řekla Deníku.

Za necelé dva roky, co problémové nájemníky v domě má, fungovaly vzájemné dohody pouze dva měsíce. „Od té doby si dělají, co chtějí. To, že neplatí za vodu, je jenom část problémů. Další je nepořádek, v bytech bydlí víc lidí než je hlášeno, mají velkého psa, kterého se lidé bojí,“ popsala majitelka.

„Vodu jim prostě nezapnu, dokud tady budou. Je mi líto těch, kteří platí. Ze sedmi ubytovaných rodin čtyři nedodržují své závazky. V tomto týdnu jim dovezu písemnou výpověď z nájmu a budu trvat na jejich odchodu. Opravdu už na ně nemám nervy,“ doplnila.