Mateřská škola zde dnes již nefunguje, ženský spolek však nadále přetrval. I když pod jiným jménem, dnes si říkají Sedmikrásky. „Svaz žen byl založen už před čtyřiceti lety. Po devětaosmdesátém jeho činnost trochu upadla, ale před několika lety jsme se opět daly dohromady,“ říká jedna ze členek sdružení Sedmikrásky, Lenka Kukeňová.

Také zdejší ženy se významnou měrou podílejí na životě v obci. „Pořádáme akce pro děti, taneční zábavy. V únoru se u nás uskuteční masopust, který organizujeme,“ pokračovala Kukeňová.

Ženy zde táhnou za jeden provaz. „Dá se říct, že jsme parta a opravdu pracujeme pro obec. Tím bych chtěla poděkovat naší předsedkyni Miroslavě Goubejové,“ dodala Kukeňová. Zástupkyně něžného pohlaví se v této obci opravdu činí. „Vloni, u příležitosti výročí založení obce, jsme pekly šestnáct set koláčků. Zvládly jsme to za jedno odpoledne, nezbyl ani jeden,“ doplnila Lenka Kukeňová.

Také oslavy Vánoc bývají v této obci v ženské režii. Výčet jejich aktivit je opravdu bohatý. Zdobí zdejší vánoční strom, zpívají na první adventní neděli a na půlnoční mši. A hlavně přemýšlejí o tom, jak obci i příště pomoci.