Nové výjezdní stanoviště vozů Zdravotnické záchranné služby začíná vznikat v Sokolovské ulici v Tachově. V budově doposud sídlili silničáři. Záchranáři se do nového přestěhují z městské polikliniky, která je v centru města.

Někteří obyvatelé Tachovska se obávají, jestli se přesunem sídla na okraj města neprodlouží dojezdové časy k některým případům. „Co když se stane něco na dálnici? Sanitka bude muset přejet celé město, jehož střed bývá ucpaný. A může se tím také zdržet,“ míní Tachovan Jiří Vébr.
„Nemyslím si, že by to měl být problém,“ zareagoval ředitel Krajské zdravotnické záchranné služby Ivo Rada.
Objekt musí záchranáři celý zrekonstruovat. „Vnitřek našim potřebám nevyhovuje. Musíme v budově rovněž předělat topení. Silničáři v ní topili akumulačkami, a to bylo nákladné,“ uvedl Rada.

Záchranáři z bývalé administrativní budovy silničářů vybudují nové, kompletně vybavené středisko.
„To zatím slouží jen v Plané, ale až otevřeme pracoviště v Tachově, bude lékař jen tam a v Plané bude pouze rychlá zdravotnická pomoc. Součástí střediska bude i ordinace lékařské služby první pomoci,“ upřesnil ředitel.

Zdravotníci také počítají s tím, že v halách, které dříve sloužily vozům silničářů, vybudují garážová stání pro sanitky. „Zabereme pouze část. Zbytek budou využívat nadále silničáři,“ doplnil Rada s tím, že garáže budou s hlavní budovou spojeny.
Na dodavatele stavby bylo vyhlášeno výběrové řízení. „Vybrali jsme tu nejlevnější firmu. Náklady na přestavbu jsou asi sedm miliónů korun,“ informoval dále Rada.

První etapa rekonstrukce střediska by měla být hotová v létě. „Do té zahrnujeme přestavbu budovy. V druhé etapě plánujeme upravit garáže. Do nich by se mělo vejít šest sanitních vozů,“ řekl Ivo Rada.

Silničáři už záchranářům objekt uvolnili a přesunuli se do opravené budovy. „My i záchranka spadáme pod kraj. Záchranářům jsme nabídli naši administrativní budovu s tím, že kraj zaplatí rekonstrukci objektu, který nám dříve sloužil jako dílny,“ uvedl ředitel Správy a údržby silnic Stříbro Miroslav Sedláček.