Deníku to upřesnil starosta Tachova Ladislav Macák. „Počítačové vybavení, které křižovatku ovládá, je ve funkci prakticky snad už dvacet let a je třeba je modernizovat, protože řada prvků, které obsahuje, se už nevyrábí, ani neservisují,“ uvedl s tím, že opravou chce město předejít častým výpadkům, nenadálým poruchám a zdlouhavějším opravám.

Řídící centrum, které nejfrekventovanější křižovatku ve městě ovládá, bude vyměněno kompletně, radnice ovšem zatím nezná termín. „V současné době se vypisuje výběrové řízení na dodavatele a čekáme na nabídky,“ řekl starosta.

Světelná signalizace tak svůj provoz prakticky nepřeruší, pouze po dobu nezbytně nutnou v době výměnu softwaru, kdy se budou motoristé řídit svislým dopravním značením. To by ale mělo trvat jen krátce.

Po výměně ovládacího centra světelné křižovatky by se režim signalizace měl vrátit do původních intervalů. Vedení města, které počítá do opravy s investicí zhruba jeden milion korun, nevylučuje, že by se ale intervaly a doba provozu mohly změnit. „Pokud by se objevily požadavky na změnu, či rozšíření nastavení signalizace třeba na neděli či svátky, budeme se jimi zabývat,“ doplnil Macák.