Tento 50letý komunální politik, absolvent Pedagogické fakulty a někdejší učitel českého jazyka, se ale ještě bude muset utkat s protikandidátem Petrem Horkým, kterého nominovala ČSSD na Chebsku.

O vítězi se rozhodne na obvodní senátní konferenci 24. listopadu ve Skalné u Chebu.

Nenutil je od roku 2002 místostarostou, od roku 2006 starostou osmitisícového Stříbra a s vrcholnou politikou dosud nepřišel do styku.

„Měl-li bych mít vliv větší než starosta, byl bych odpovědný širšímu okruhu občanů. A protože se snažím být spravedlivý, nejde dělit region na místo vašeho bydliště, bližší nebo vzdálenější sousedy,“ říká politik.

Senát považuje za užitečnou instituci. „Když už je Senát daný ústavou, je nutno naplňovat jeho úlohu. Pokud se mají stávat senátorská křesla jakýmisi „trafikami“, je to smutné,“ říká Nenutil.

Pokud by se stal senátorem, bude se podle svých slov v problematice svých dvou volebních obvodů orientovat dobře. „Myslím, že Plzeňský kraj znám dobře.

Pocházím z Klatovska, studoval jsem v Plzni, žiji na Tachovsku. Blízké je mi Kralovicko a Chodsko. Nejméně znám Rokycansko. Protože se hodně stýkám s kolegy nejen z radnic, mohu říct, že máme hodně společných starostí a poloha Klatovska, Domažlicka a Tachovska předurčuje těmto regionům společné „příhraniční“ starosti od životního prostředí přes tranzitní dopravu, pracovní příležitosti až třeba k infrastruktuře,“ říká.

Podle Václava Šlajse z krajské organizace ČSSD je Nenutil vhodně zvoleným kandidátem. „Podle nedávného průzkumu je lidem jedno, jestli je zastupuje muž,nebo žena, nehledí ani na věk, nebo minulost kandidáta. Upřednostňují, aby byl politik slušný, nezkorumpovatelný, a erudovaný odborník. Náš přítel Mirek tyto předpoklady má,“ řekl na sobotní nominační konferenci v Tachově. S nominací je spokojený i poslanec parlamentu Václav Votava ze Stříbra.

„Abychom uspěli v krajských a senátních volbách, potřebujeme kvalitní kandidátku s kvalitními lidmi. Starosta Stříbra takvý člověk určitě je,“ řekl.