Na tachovské radnici přijaly výpravu ze Senátu představitelé města. „Máme pro členy výbory připraveny otázky týkající se především legislativních záležitostí, se kterými se při práci pravidelně setkáváme,“ řekl Deníku před jednáním místostarosta Tachova Petr Vrána.

Pracovní jednání absolvují senátoři pravidelně. „Do regionů našich senátorů zajíždíme pravidelně několikrát do roka. Snažíme se vždycky navštívit policii a státní zastupitelství a jednáme především o regionální legislativní problematice. Vždycky si odnášíme spoustu podnětů a úkolů,“ řekl Deníku místopředseda senátního Ústavně-právního výboru Radek Sušil.

„První naší úterní zastávkou byla policie. Tady v Tachově jsme byli od policistů upozorněni například na policejní soudní řád, na jeho někdy zdlouhavost a neefektivnost, a pokusíme se v této věci nějak pokročit,“ uvedl dále místopředseda výboru.
V podobném duchu se podle jeho vyjádření neslo jednání na státním zastupitelství. „Hovořili jsme zde především o ukotvení okresních státních zastupitelství v rámci ústavního pořádku.“

Ryze pracovní bylo také setkání v zasedací místností Městského úřadu v Tachově. „Někteří členové našeho výboru jsou také starostové, takže k problematice legislativy obcí a měst mají blízko. Na radnicích proto vždy řešíme konkrétní problematiku daného města a zjišťujeme, co by se mohlo a jakým způsobem zlepšit,“ dodal senátor.