Služba Senior Taxi, která v Tachově funguje od září uplynulého roku, získává čím dál více na popularitě a je stále častěji využívána seniory a zdravotně postiženými obyvateli Tachova a přilehlých osad. To je důvodem, proč se vedení města rozhodlo prodloužit provozní dobu o dvě hodiny každý den.

„ V současné době využívá tuto službu již okolo dvou stovek seniorů a dalších osob, které jsou k tomu oprávněny,“ řekla Deníku místostarostka města Vendula Machová, která se o zřízení služby velkou měrou zasloužila. „Proto jsme se rozhodli, že provozní dobu prodloužíme každý den o dvě hodiny, nově tedy mohou využívat zájemci senior taxi až do 15 hodin,“ uvedla místostarostka s tím, že za návštěvou lékaře, rehabilitace, nákupy, jednáním na úřadech či například návštěvou hřbitova rozváží řidič registrované zájemce nad 18 let zhruba 40krát denně.

Speciální městská taxislužba začne v Tachově fungovat v září. K jejímu využívání je nutná registrace, která začíná již v srpnu.
Senior taxi v Tachově se rozjede v září, potřebná registrace začíná v srpnu

Registrovat se mohou zájemci i nadále. Musí se přihlásit v kanceláři poskytovatele služby, Oblastního spolku Českého červeného kříže v Tachově v Bělojarské ulici čp. 2288, každé pondělí nebo středu od 8.00 do 11.00 a od 12.00 do 15.00 hod. Zde pak na základě registrace vystaví pracovnice ČČK kartu Senior Expres Tachov. K registraci je nutno přinést také svoji fotografii, která bude použita při vystavení Senior karty. Službu Senior Expres zřídilo Město Tachov ve spolupráci s Oblastním spolkem Českého červeného kříže Tachov.