Díky nim tak v turisticky atraktivní lokalitě vyrůstají jako houby po dešti především lavičky, kde mohou návštěvníci odpočívat při svých procházkách. A zásluhou obou nadšenců se navíc mohou setkat s vílou Amálkou, zajímavými nápisy na žulových kamenech a v neposlední řadě v létě s kvetoucími lekníny v jednom z rybníčků.

„Jo tak to jste vy, kdo mi tu zvelebuje revír,“ ozvalo se onehdá za zády zaskočených pracantů ve chvíli, kdy usazovali další z vyrobených laviček. S trochou obavy se prý tehdy otočili a spočinuli zrakem na revírníkovi Františku Mlezivovi. Netušíce, co přijde, byli mile překvapeni slovy chvály, která od pracovníka Lesů ČR vyslechli. A stejná slova zopakoval i Deníku. „Práce obou mužů mně rozhodně nevadí. Dělají Sedmihoří ještě atraktivnějším a krásnějším. O výběru míst, kam lavičky umístí, dopředu přemýšlejí, vytvářejí hezká místa pro odpočinek, rozhodně lesu neškodí,“ řekl František Mleziva.

Výjimečně pro veřejnost otevřený zámek v Trpístech přinesl přehlídku světelných a digitálních instalací, které návštěvníky nadchly.
Světelné a digitální instalace na zámku v Trpístech návštěvníky nadchly

„Na Sedmihoří nám záleží, je to nádherná lokalita, kam přichází ročně stovky turistů. Sami víme, jak je příjemné najít místo, kde si člověk může chvíli v klidu posedět a jen se kochat přírodou. Času máme dost, tak proč bychom něco neudělali pro lidstvo?“ říká Zdeněk Valkony. „A k lesu patří víla, do samotného přírodního parku pak i trochu tajemna a neuškodí i pár kuriozit,“ přidává se Ladislav Karel, tvůrce dřevěné víly Amálky a nápisu na velkém kameni u turistické stezky. Díky oběma aktivním seniorům tak k pohodě turistů přibylo již sedm dřevěných laviček a dle jejich slov rozhodně nejsou poslední.