Do obou domovů s pečovatelskou službou v Plané se tak dostane nejen kulturní program, ale také při té příležitosti zástupci města seniory informují o aktuálním dění a odpovídají na dotazy, navíc akce bývají i volně přístupné veřejnosti. V úterý seniorům četl a převážně své vlastní příběhy vyprávěl Miloslav Antropius. Úvodem seznámil přítomné se současnou problematikou Plánských lesů místostarosta Plané Pavel Nutil.

Posluchači se prostřednictvím autorského čtení příběhů z brožur Hacafígr, Pod sedmi prapory nebo Povídání o Plané a Českém lese mohli ocitnout v době před několika desítkami let. Miloslav Antropius četl také o svojí vojenské službě na Kříženci, kde jeden z vojáků pečoval i o svěřená prasata. „Každé původně vážilo padesát kilo a prasata měla zesílit. Jenže voják jim zbytky z kuchyně nedával a vozil je majiteli nedaleké restaurace. Prasata tak hledala potravu jinde a musela překonávat různé překážky. Sílily jim svaly a tak jim nikdo neřekl jinak než srnky. Jednou dokonce utekla až do Plané do nemocnice,“ přibližoval zážitky z vojny Antropius s tím, že voják pak se dvěma vlčáky prasata vypátral a dovedl zpět. „Jaké pak ale bylo překvapení, když po nějaké době šla na porážku a neměla ani těch padesát kilogramů.“

Další z mnoha poutavých příběhů zavedl seniory do několika místních plánských hospod, které dnes už nefungují. Senioři autorské čtení odměnili potleskem.