Kulturní komise při obci Konstantinovy Lázně uspořádala kulturně společenské odpoledne plné zábavy především k nedávnému Dni matek. Samozřejmě vše nebylo přichystané jen pro dámy, ale akce se účastnili i pánové. Začátek byl stanoven na patnáctou hodinu, kdy se sešlo kolem třiceti seniorů.

„Jedná se o každoroční akci, kterou pořádáme. Součástí jsou různé soutěže, hudební vystoupení a také občerstvení. Snažíme se účastníkům připravit zábavný den," popsala akci členka kulturní komise Dana Bešťáková.

Součástí zábavného odpoledne byla například soutěž o nejladnější pohyb s knihou na hlavě. Další soutěží byl hod vařečkou coby oštěpem. Členové kulturní komise také přichystali občerstvení, a to v podobě zeleninových a ovocných salátů. Vše bylo připravené v rámci zdravé výživy. K poslechu hrál na kytaru hudebník z Plzně.

„Akce se mi velmi líbí. Jsem ráda mezi lidmi. Je to příjemně strávené odpoledne a hudba je nádherná," sdělila své pocity Jaroslava Martinů. Její slova potvrdila i Eliška Pubrdlová.

Ceny vítězům rozdával starosta Konstantinových Lázní Karel Týzl zodpovědně a s humorem. Podle jeho slov je rád, že se lidé účastnili a tato aktivita je oslovila.

Kulturní komise při obci Konstantinovy Lázně pořádá řadu akcí. Připravený je například zájezd pro ženy důchodového věku po pamětihodnostech měst. Návštěva je zavede do Lázní Kynžvart na zámek, dále také navštíví motýlí farmu u Františkových Lázní nebo miniatury architektonických skvostů v Mariánských Lázních. Obecní úřad zajistí dopravu a účastníci platí pouze vstupné. Každé akce se zúčastňuje přes dvacet osob.

Výsledky hodu vařečkou:

1. Matějková Hana
2. Pubrdlová Eliška
3. Chadimová Jindřiška

Výsledky nejladnějšího pohybu:

1. Pubrdlová Eliška
2. Jarošová Jaroslava
3. Martinů Jaroslava

Iveta Luňáková