Do společenské místnosti domova pro seniory se už dlouho před začátkem zábavného odpoledne začaly scházet masky a kostýmy nejrůznějších tvarů a nápadů. Sál se nakonec zaplnil až téměř do posledního místa a kromě masek v podání pracovníků zařízení, byli k nepoznání i někteří klienti domova, kteří se s chutí nechali ozdobit doplňky nebo maškarním kostýmem. „Masopustní maškarní odpoledne je pravidelná akce, kterou pro seniory pořádáme. Letos se díky naší nové aktivizační pracovnici podařilo více zapojit i samotné klienty a z toho máme moc velkou radost. V minulých letech byli spíš pasivními diváky, letos měl ale téměř každý masku, nebo alespoň nějaký zajímavý maškarní doplněk,“ řekla Tachovskému deníku vedoucí domova pro seniory v Panenské ulici Dana Jarošová.

Čtěte také: Víkend na Tachovsku patřil masopustům

Vedoucí domova následně v kostýmu „Červené Karkulky“ nejprve všechny přivítala na zábavném odpoledni a poté už pozvala na vystoupení první sehranou skupinu složenou jak z pracovníků domova tak i jeho klientů. Ti přítomným divákům zazpívali veselé lidové písničky, při kterých si všichni rádi zanotovali. Poté se zábava přesunula na parket a k tanci i poslechu zazněla hudební produkce. O další zábavnou kulturní vložku se postaralo vystoupení kuchařek, které diváky a divačky přeneslo do jejich školních let. Poté následovala módní přehlídka – psíci, kteří navštěvují klienty domova v rámci terapie, předvedli několikero velmi zábavných převleků. Zpívalo se, tančilo se, i vozíčkáři, a vyvrcholením byla tombola.

Maškarního odpoledne se v domově pro seniory zúčastnila i ředitelka zařízení Lucie Báčová a společně se seniory si i ona užila pěkné odpoledne a pobavila se veselými scénkami.