Starosta Miroslav Plincelner s návštěvníky také diskutoval, upozornil na stavební práce, které zrovna ve městě probíhají či jsou naplánované. „Dojde i na opravu kostelní zdi. Rád také dnes říkám, že se nám povedlo najít panenku ARKO, kterou zde naši předci vyráběli v roce 1948, dvě tyto panenky nám zapůjčili pražští sběratelé manželé Sedláčkovi, můžete se na ně přijít podívat do muzea. Jsou krásné a vzácné, stojí za podívanou," lákal starosta účastníky do muzea a připomněl ještě probíhající výstavu Klubu výtvarníků Borska.

Děti z mateřinky předaly po vystoupení přáníčka, která vyráběly spolu se žáky základní školy. „Jsme rády, že můžeme takto udělat radost i druhým. Jen nás trošku nás mrzí, že byla malinko menší účast, než vloni," uvedla předsedkyně SPOZu Eva Klusáčková.

Mezi účastníky akce byla také Renata Prodělalová. „Na tyto besedy chodím pravidelně s manželem, ale dnes jsem tu s partou kamarádek. Dětičky ze školky nám udělaly obrovskou radost a dostaly jsme i krásnou kytičku od našich děvčat ze SPOZu," usmívala se návštěvnice besedy.

Martina Sihelská