Mikroregion se rozprostírá na 324 čtverečních kilometrech a žije v něm téměř devět tisíc obyvatel. Území patří k nejřidčeji zalidněným v České republice. Centrem mikroregionu je Bor. Nejvýznamnějším centrem turistiky je Přimda, ležící pod stejnojmenným nejstarším kamenným hradem v Čechách. Na jihovýchodě území mohou turisté obdivovat mimořádně malebnou krajinu přírodních parků Valcha a Sedmihoří.

Bizardní balvanité útvary v lesích, lesní mokřady a květena jsou přírodními cennostmi vyšího řádu. Vedle ochrany přírody roste význam celeého mikroregionu Borsko i z hlediska cestovního ruchu. Rekreaci u vody spojenou s možností aktivního odpočinku v Českém lese či blízcích přírodních parcích nabízí rekreační středisko Sycherák a Bonětický rybník.

Celé území je protkáno hustou sítí značených pěších tras a naučných stezek. Síť značených cyklotras propojuje nejvýznamnější turistické lokality a dovede zájemce až k hraničním přechodům do sousedního Bavorska. Územím prochází dvě významné regionální cyklotrasy. Od hraničního přechodu Železná směrem na Stříbro je to cyklotrasa Přátelství (číslo 37). Od Železné směrem na Tachov je to cyklotrasa číslo 36, která prochází příhraničím Českého lesa ze Všerub až do Chebu.

Dálkový charakter mají i dvě trasy propojující východní část mikroregionu (Bor a okolí) s turistickými hraničními přechody Přední Zahájí (cyklotrasa 2238) a Křížový kámen (cyklotrasa 2207 s navazujícími cyklotrasami mikroregionu Lučina. Mezi turistické atraktivity borského mikroregionu patří zámek v Boru, hrad v Přimdě, kostel svaté Markéty v Hošťce, kostel svatého Prokopa a svatého Oldřicha ve Starém Sedlišti a kostel svatého Václava ve Stráži.