A jak bývá v Chodové Plané zvykem, neobešla se taková událost bez patřičných oslav. Po poledni se na pochod městysem vydal průvod gastronomů a u Sladovny se později konal Chodovar Cup, tedy unikátní barmanská soutěž v míchání drinků založených na pivní bázi.

Součástí zahajování nové pivní sezóny je koulení sudů z bavorského Störnsteinu přes Halži a Tachov zpět do domovské Chodové Plané. A právě v Tachově vítala skupinu nadšenců v čele s obchodním ředitelem Jiřím Plevkou i malá dechovka, kterou dirigoval Josef Kadlec. A samozřejmě chybět nemohlo ani uvítání starostou města Ladislavem Macákem. Odvážlivci z řad místních si na zdejším náměstí mohli koulení sudů i vyzkoušet.

V podvečer byl naražen první sud sezóny – slavnostní kvasnicový ležák. Oslav se zúčastnila i Marie Vojtková se svým manželem. Na akci se pár z Plzně vydal vůbec poprvé. „Jsme překvapení, kolik lidí tady vůbec je. Vše je stylové, jsme rádi, že jsme přijeli. Škoda jen, že je takové vedro, když se ale člověk napije piva, sluníčko udělá své," řekla žena s úsměvem.