„V téhle sezoně nás postihl jeden z nejhorších propadů za poslední roky“, hodnotí letošní sezonu provozovatel letního koupaliště v Plané František Matoušek. Takhle obdobně se vyjadřují na Tachovsku mnozí podnikatelé, kteří podnikají v tomto oboru. Podle jejich názoru se na této nepříznivé bilanci hlavní měrou podílelo počasí. „Pro nás sezona končila prakticky již první týden v srpnu“, uvedl Karel Pouba, provozovatel koupaliště v Bezdružicích.

„Letošní léto nebylo na koupání nejideálnější. My jsme také ve velké míře závislí na turistech. Podle mého názoru lidé dnes raději jezdí někam na jih, než aby jezdili někam pod stan. Také v tomto odlivu rekreantů vidím příčiny letošní slabé sezony. Září už situaci nezachrání, protože již zítra končíme“, dodal Pouba. „Zpočátku to v květnu vypadalo, že letos bude dobrá sezona. Pak se ale zkazilo počasí. Sluníčka nesvílo souvisle dostatečně dlouho, aby přilákalo lidi sem k vodě“, pokračoval Matoušek.

Podnikatelé tak letos měli spíše více výdajů, než příjmů. „Náklady na provoz jsou pořád, i když lidi nechodí. Například rozbory vody se dvakrát do měsíce prostě udělat musí“, dodal Matoušek. „Letos jsem byl na koupališti jen jednou. Jednak na něj moc rád nechodím, a stejně bylo letos málo sluníčka“, řekl Petr Houška z Tachova.